Reklama

Reklama

Innowacyjność nauczania matematyki w kutnowskiej „Szóstce” [FOTO]

Opublikowano: pt, 11 mar 2022 08:53
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Edukacja Zabawa z Kartami Grabowskiego Tabliczka Mnożenia oraz obcowanie z nowoczesnymi aplikacjami mobilnymi – tym zajmują się uczniowie na innowacyjnych zajęciach z matematyki w Szkole Podstawowej nr 6 im. Marii Skłodowskiej – Curie prowadzonych przez p. Justynę Ziętek.

Reklama

„Na tabliczkę mnożenia sposób mam, bo w Karty Grabowskiego gram” to nazwa innowacji, która realizowana jest z uczniami klasy czwartej. Jest to propozycja rozszerzenia oferty edukacyjnej w szkole, wyjścia naprzeciw zainteresowaniom uczniów, a tym samym wzbogacenia wiedzy i umiejętności z matematyki. Zajęcia są odpowiedzią nauczyciela na występujące u części dzieci klasy IV trudności w mnożeniu w zakresie 100, a także wyjście naprzeciw wymaganiom edukacyjnym zawartym w aktualnej podstawie programowej dla II etapu edukacyjnego.

Uczestnicy zajęć poznali tajniki takich gier jak: „Wojna”, „Bingo”, „Kółko i krzyżyk”, „Salto”, „Szeryf”, „Olimpijczycy”, „Wyścig”, „Piotruś matematyk”, „ Papier, kamień, nożyce”. Najwięcej emocji wśród dzieci wywołała gra Olimpijczycy, Szeryf oraz Salto. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Zajęcia prowadzone w innowacyjny sposób otworzyły przed dziećmi drzwi do niezwykłego świata matematyki, bowiem wyeksponowały nieznane dotąd uczniom oblicze tego trudnego przedmiotu, a tabliczka mnożenia przestała kojarzyć się  z „wklepywaniem słupków na pamięć”, tylko z zabawą i uśmiechem. 

Info: SP nr 6 w Kutnie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy