Reklama

Reklama

Kwitnący mural pod „Różanym Zakątkiem”. To część nowego projektu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Edukacja Grupa nieformalna „Aktywnie zakręceni” we współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom z Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych „Wyspa Skarbów” w Kutnie w ramach Lokalnego Programu Mikrograntów: Mikrogranty w Kutnie 2022 finansowanego z budżetu Miasta Kutno realizuje projekt „W kolory gramy – rozkwitamy” – promujący zdrowy styl życia.

Reklama

Projekt skierowany jest do społeczności lokalnej, przede wszystkim dzieci znajdujących się w pieczy zastępczej w wieku 9-20 lat, mieszkańców Kutna oraz dzieci korzystających ze świetlicy profilaktyczno-wychowawczej „Rodzinka” działającej przy MOPS Kutno i obejmuje 4 działania, których głównym celem jest promocja zdrowego stylu życia, integracja dzieci i młodzieży z różnych środowisk oraz kształtowanie takich umiejętności społecznych jak: współpraca, odpowiedzialność, umiejętność ponoszenia porażek oraz sukcesów. 

Zadaniem autorów jest pokazanie alternatywnych sposobów spędzania czasu wolnego w celu przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu i propagowanie profilaktyki prozdrowotnej. W ramach zaplanowanych działań uczestnicy stworzą strefę relaksu i wypoczynku, zmierzą się z zadaniami plastycznymi, wezmą udział w Spartakiadzie i Pikniku.

31 sierpnia odbyło się spotkanie integracyjne „Kwitnące murale” wychowanków Placówki „Różany Zakątek” w Kutnie oraz Świetlicy profilaktyczno-wychowawczej „Rodzinka”, w ramach którego powstał piękny, kwiatowy dywan namalowany kolorową kredą. Inspiracją do tworzenia obrazu na parkingu domu była nie tylko nazwa placówki, ale także piękne nasadzenia wokół budynku oraz tradycja różana naszego miasta. Podczas spotkania nie zabrakło również wspólnych rozmów, zabaw i gier ruchowych, planszowych oraz słodkiego poczęstunku. Dzieci i młodzież z zainteresowaniem czekają już na kolejne działania, które odbędą się we wrześniu.

Info: POW "Tęcza" Kutno

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy