Reklama

Reklama

„Mania filcowania"- warsztaty filcowania [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Edukacja 3.11.2022 odbyły się kolejne warsztaty dla dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w ramach realizacji zadania publicznego Wspieranie Rodziny i Systemu Pieczy Zastępczej pod nazwą „Rodzina Razem" współfinansowanego przez Samorządu Województwa Łódzkiego, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych „Wyspa Skarbów" w Kutnie we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie.

Reklama

Jest to kolejny element programu „Rodzina razem" w ramach II bloku pod nazwą  „Działania edukacyjno-terapeutyczne skierowane do dzieci przebywających w pieczy  zastępczej".

 Warsztaty filcowania „Mania filcowania" miały na celu aktywizowanie młodych ludzi  poprzez ukazywanie różnorodnych form spędzania czasu wolnego, rozwijanie umiejętności plastycznych, pobudzać do kreatywności i artystycznego wyrażania swoich emocji.

Filcowanie na mokro  lub inaczej zwane filcowanie to spilśnianie wełny czesankowej. Technika sprawdza się do  tworzenia nie tylko form przestrzennych, ale również płaskich. Polega ona na łączeniu poszczególnych pasm wełny za pomocą masowania, wałkowania i ugniatania, a na końcu suszenia.

Podczas warsztatów dzieci i młodzież wykonały przepiękne kompozycje, które mogą posłużyć do dekoracji: toreb, poduszek, pokoi, itp.

Info: Dorota Ćwirko-Godycka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy