Reklama

Reklama

Mikołajkowa akcji Starostwa i policji. Odwiedzili podopiecznych kutnowskich placówek [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 7 gru 2021 08:06
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Edukacja Z okazji Mikołajek starosta kutnowski Daniel Kowalik i członek Zarządu Tomasz Walczewski wraz z kutnowskimi policjantami – podkom. Edytą Machnik i asp.szt. Jackiem Czerniawskim obdarowali bezpiecznymi prezentami podopiecznych z SOSW nr 1 i Niezabudki.

Reklama

Okres jesienno-zimowy to czas wyjątkowo trudny dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. Już wczesnym popołudniem – około godziny 15:00-16:00 zapada zmrok i pogarszają się warunki atmosferyczne. To właśnie one w okresie jesienno-zimowym bardzo często są przyczyną wypadków z udziałem osób pieszych i rowerzystów.

Pieszy wyposażony w elementy odblaskowe na nieoświetlonej drodze, w światłach mijania samochodu widoczny jest już z odległości 130-150 metrów. Gdy spacerujemy bez elementów odblaskowych, w dodatku w ciemnych ubraniach, kierowca zauważy nas dopiero, gdy będziemy 20-30 metrów od niego.

- Niezwykle ważne jest, aby zadbać o osoby, które zmagają się z różnymi trudnościami, a także tych, którzy jeszcze nie wiedzą w jaki sposób mogą zadbać sami o siebie i być bezpieczniejsi na drodze. Dlatego zdecydowaliśmy się rozdać odblaski dzieciom i osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Liczę na to, że podopieczni będą z dumą nosić elementy odblaskowe – mówi starosta Daniel Kowalik. 

- W tym roku z okazji Mikołajek chcieliśmy obdarować wychowanków Niezabudki i SOSW nr 1 prezentami z elementami odblaskowymi w postaci opasek odblaskowych, zawieszek i worków-plecaków – dodaje Tomasz Walczewski, członek Zarządu Powiatu.

Każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych.

Nowe przepisy mówią, że pieszy musi nosić elementy odblaskowe po zmroku na terenie niezabudowanym. Bez odblasków będzie można się poruszać po zmierzchu jedynie po drodze przeznaczonej wyłącznie dla niego lub po chodniku, bądź w strefie zamieszkania.

ELEMENTY ODBLASKOWE=BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE

Info: Starostwo Powiatowe w Kutnie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE