Reklama

Reklama

Mistrzowskie spotkanie w "Staszicu". Szkołę odwiedził Łukasz Wójcik [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 14 mar 2022 15:36
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Edukacja W dniu 9 marca w Zespole Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie gościł Pan Łukasz Wójcik - szybownik, kutnianin. Nagrodzony Honorową Nagrodą Prezydenta Miasta Kutno za szczególne zasługi w zakresie promocji Miasta Kutna poprzez wieloletnie reprezentowanie miasta Kutno i osiąganie bardzo dobrych wyników sportowych na zawodach rangi europejskiej i światowej.

Reklama

W 2014 roku Pan Łukasz Wójcik  został odznaczony Medalem Czesława Tańskiego, najwyższym odznaczeniem w polskim szybownictwie. Nasz gość  z ogromnym wzruszeniem opowiadał uczniom o swojej pasji , o szybownictwie. O wielu godzinach i kilometrach spędzonych w powietrzu. Opowiadał o wykorzystaniu  prądów wstępujących w szybownictwie oraz  o zawodach, w których brał udział: w Polsce,w Europie i na świecie.

Młodzież miała możliwość zobaczyć piękne zdjęcia  z lotu szybowcem oraz niesamowity film z lotu treningowego  w Chile, przed finałem Światowego Grand Prix. Uczniowie poznali wiele interesujących szczegółów dotyczących budowy szybowców i innych ciekawostek związanych z szybownictwem. Pan Łukasz Wójcik zajmuje 4 miejsce w Polsce, a 12 na świecie w rankingu pilotów szybowcowych FAI - Międzynarodowej Federacji Lotniczej. Ma na swoim koncie tytuły Mistrza Europy, Wicemistrza Świata oraz Mistrza Polski. Bardzo dziękujemy za interesujące spotkanie, z niecierpliwością czekamy na kolejne. Uczniowie "Staszica" życzą kolejnych wspaniałych sukcesów i oczekują na interesujące opowieści Pana Łukasza Wójcika.

Info: ZS nr 1 w Kutnie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)