Reklama

Reklama

Mobilne Laboratoria Przyszłości odwiedziły „Szóstkę” [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Edukacja 29.11.2022 roku na zaproszenie SP6 Mobilne Laboratoria Przyszłości odwiedziły Kutno. W szkole odbyły się warsztaty dla uczniów i nauczycieli w ramach programu Laboratoria Przyszłości, które są rządową inicjatywą edukacyjną realizowaną w polskich szkołach przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Reklama

Edukatorzy na miejscu stworzyli przestrzeń  do zabawy i eksperymentów, do kreatywnego myślenia i szukania konstruktywnych rozwiązań. Uczyli dzieci pracy zespołowej i odkrywania szkolnych supermocy, czyli naturalnych predyspozycji i talentów uczniów. Podczas lekcji Edukatorzy rozwijali zainteresowania umiejętnościami, które pozwolą uczniom wykorzystać technologię w sposób zgodny z ich predyspozycjami. Z zajęć skorzystali także nauczyciele, ponieważ edukatorzy pracują na sprzęcie (takim jak drukarki 3D, roboty, czy mikrokontrolery), które szkoły niedawno zakupiły w ramach dotacji z projektu Laboratoria Przyszłości. Udział w warsztatach to okazja do eksperymentowania z technologią i rozwoju zawodowego. Edukatorzy Mobilnych Laboratoriów Przyszłości zaproponowali koncepcję modułów edukacyjnych do powtarzania z uczniami podczas lekcji lub dalszego ich rozwijania. 

Zajęcia pokazowe dotyczyły następujących bloków tematycznych:

JAK WIDZI KOMPUTER? - wprowadzenie w świat rozpoznawania obrazu na przykładzie prostego programu do rozpoznawania gestów. Młodzież w ciągu 45 minut zapoznała się z zagadnieniami związanymi z rozpoznawaniem obrazów oraz zasadami wykrywania kształtów z użyciem sieci neuronowej. Ćwiczenie to  wprowadzało w świat tzw. “Sztucznej Inteligencji”.

MIKROKONTROLERY - automat do podlewania roślin.

Uczniowie obserwowali, jak przy pomocy prostego mikrokontrolera powstało narzędzie do podlewania roślin, które można wykonać w każdym domu (przy współpracy rodzica i dziecka). Automat decyduje o momencie rozpoczęcia podlewania na bazie odczytów z czujników wilgotności (jeżeli roślina ma za sucho, następuje podlewanie aż do momentu, gdy ziemia uzyska odpowiednią wilgotność). Do automatu dostarczana jest aplikacja mobilna z możliwością sterowania wszystkimi parametrami wraz z ich wizualizacją.

Z zajęć skorzystały klasy IV a, IV c, V a i VIc. Oprócz realizacji warsztatów z nauczycielami i uczniami z możliwości wykorzystywania laboratoryjnego sprzętu, była to także świetna okazja do wymiany doświadczeń z uczestnictwa w programie. 

Info: SP nr 6 w Kutnie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy