Reklama

Reklama

Piękny gest społeczności „Jedynki”. Przygotowali mikołajkowe prezenty dla podopiecznych „Tęczy” [ZDJĘCIA]

Opublikowano: sob, 4 gru 2021 14:08
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Edukacja Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie podjęła się szczytnego zadania – przedświątecznej, mikołajkowej zbiórki rzeczy potrzebnych dla wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Tęcza” oraz Placówki „Różany Zakątek”.

Reklama

Akcja charytatywna koordynowana była pod kierunkiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego: Andrzeja Pietrzaka, Marleny Bajda, Karoliny Jeziorskiej, Magdaleny Sikorskiej oraz Marty Fabisz i trwała w naszej szkole trzy tygodnie.  Nad prawidłowym jej przebiegiem czuwała wicedyrektor Violetta Wojciechowska. W tym czasie paczki kosmetyków, materiałów papierniczych, słodyczy, kolorowych skarpet, a nawet biżuterii spływały nieustannie. 

W piątek 3 grudnia, tuż przed mikołajkami, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły przekazali zgromadzone prezenty na ręce pani dyrektor Doroty Ćwirko-Godyckiej i wychowanków placówki. 

- Ta chwila na długo pozostanie w naszej pamięci. Nie da się ukryć, że na miejscu poczuliśmy już klimat zbliżających się wielkimi krokami świąt Bożego Narodzenia. Jak zawsze wszyscy bardzo miło i ciepło zostali powitani, był również czas na wspólne złożenie sobie życzeń. To był dzień wyjątkowy, pełny pozytywnych emocji. 

Cieszymy się, że właśnie dzięki takim akcjom charytatywnym możemy pomagać innym, najbardziej przecież potrzebującym w tym czasie. Wiemy, że dla mieszkańców tej placówki oprócz troski i ciepła potrzebna jest także pomoc rzeczowa. Udało się! – relacjonują uczestnicy akcji. 

Odebrane przez uczennice szkoły, Alicję Kubicką i Justynę Komorowską, podziękowanie oraz stroik świąteczny zostaną przekazane na ręce dyrekcji szkoły. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom, rodzicom i pracownikom naszej szkoły, którzy chętnie i dobrowolnie włączyli się w pomoc rzeczową, która sprawiła wszystkim wiele radości. Jesteśmy przekonani, że jest to najwspanialsza forma podziękowania dla nas wszystkich. Pomaganie ma sens!

Info: Samorząd Uczniowski SP nr 1 w Kutnie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE