Reklama

Reklama

„Razem w kuchni i przy stole" [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Edukacja 09.11.2022 odbyły się warsztaty arteterapeutyczno-kulinarne zorganizowane przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych „Wyspa Skarbów" w Kutnie we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie w ramach realizacji zadania publicznego Wspieranie Rodziny i Systemu Pieczy Zastępczej pod nazwą „Rodzina Razem" współfinansowanego przez Samorządu Województwa Łódzkiego.

Reklama

„Razem w kuchni i przy stole "-  warsztaty arteterapeutyczno-kulinarne  były miłą i bardzo twórczą formą spędzenia czasu wolnego oraz integracji dzieci i rodziców z pieczy zastępczej. Pozwoliły one rozwinąć zainteresowania    kulinarne i arteterapeutyczne    uczestników. Wspólne przygotowywanie potraw, przekąsek, sałatek, dań głównych oraz pieczenie ciast i przygotowywanie deserków  miało  na celu, oprócz rozwoju zdolności kulinarnych, wpłynąć  także na zacieśnianie więzi rodzinnych.

Natomiast  wynikiem warsztatów arterapeutycznych było przygotowanie przepięknej jesiennej dekoracji stołów. Dzieci przy pomocy wolontariuszy udekorowały pięknie stoły; kompozycjami kwiatowymi, świecami oraz pięknie poskładanymi serwetkami.

Podczas warsztatów zapoznano także uczestników ze sposobami aranżacji stołów, zwracano uwagę na estetykę oraz  ułożenie zastawy stołowej zgodnie z obowiązującymi zasadami.

Wspólny poczęstunek , na którym nie zabrakło wybornego mięsiwa, sałatek, przystawek oraz przepysznych ciast i deserów był również okazją do wspólnej rozmowy i podziwiania swoich wytworów.

Uczestnicy wykazali się niesamowitymi zdolnościami, a wspólnie spędzony czas minął bardzo szybko w miłej i radosnej atmosferze.

Info: Wyspa Skarbów/Dorota Ćwirko-Godycka 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy