Reklama

Reklama

„Rodzina razem" na finiszu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Edukacja W grudniu Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych „Wyspa Skarbów" w Kutnie we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie zakończyła realizację programu „Rodzina Razem" w ramach zadania publicznego Wspieranie Rodziny i Systemu Pieczy Zastępczej współfinansowanego przez Samorządu Województwa Łódzkiego.

Reklama

2 grudnia 2022 r. odbyło się kolejne szkolenie „Komunikacja w świadomym rodzicielstwie"  dla rodziców zastępczych.

Dotyczyło ono problemu komunikacji bez przemocy NVC - metody, której twórcą był Marsahall B.Rosenberg. Komunikacji, która wyzwala szacunek, pokazuje wartości, sprzyja znajdowaniu rozwiązań, pokazuje moc wyrażania uczuć. Metoda ta wykorzystuje empatię, która jest kluczem do zrozumienia, usłyszenia, porozumienia się z każdym na kim ci zależy. Uczy dostrzegać ukryte za trudnymi komunikatami ważne dla nas i dla innych potrzeby. Prowadząc  zwrócił również uwagę na higiena emocjonalną i dbanie o siebie w rodzinie, jako ważny element komunikacji.

Szkolenie poprowadził Andrzej Araszkiewicz - nauczyciel, specjalista od edukacji alternatywnej i zachowań trudnych, szkolenia dla młodzieży, rodziców i nauczycieli w dziedzinach komunikacji, rozwiązywania konfliktów i wypalenia zawodowego.

Następnie w dniu 6 grudnia 2022 r. odbyła się impreza integracyjna pod nazwą „ Dla dużych i małych spotkanie z Mikołajem". Dzieci podczas spotkania z Mikołajem otrzymały paczki, mogły rozbić zdjęcia w świątecznej fotobudce oraz miło spędzać czas podczas wspólnych zabaw oraz poczęstunku. W spotkaniu uczestniczyła także wicestarosta Magdalena Krupińska–Kotulska oraz dyrektor PCPR w Kutnie Marta Znyk, które na co dzień zajmują się pieczą zastępczą z terenu powiatu kutnowskiego.

Podczas spotkania podano także wyniki konkursu plastycznego na kartkę świąteczną pod hasłem „Kartka na święta. Niech każdy pamięta". Laureaci otrzymali wspaniałe nagrody, a wszyscy uczestnicy podziękowali za udział i zaproszenie do udziału w kolejnych konkursach.

Info: Wyspa Skarbów/Dorota Ćwirko-Godycka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy