Reklama

Reklama

Szachowe mistrzostwa w „Szóstce” [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 14 cze 2022 13:10
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Edukacja 11 czerwca, w pogodny sobotni poranek, 28 uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie spotkało się, żeby wziąć udział w X Turnieju Szachowym im. H. Pawlaka o Tytuł Wakacyjnego Mistrza Szkoły.

Reklama

Zawody rozegrano w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund tempem 10 minut na zawodnika. Sędziował społecznie Miłosz Zwarycz, który od lat wspiera działalność szachową szkoły. Zwycięzcą został Wiktor Wiklak przed Oskarem Filipczakiem i Aleksandrem Pawłowiczem. Wszyscy trzej są doświadczonymi zawodnikami oraz uczniami klas ósmych i był to ich bardzo udany pożegnalny turniej. Duże, efektowne, drewniane puchary będą świetną pamiątką. 

Tuż za podium, na czwartej pozycji, uplasował się Dawid Woźniak z klasy VI przed drugoklasistą (!) Kamilem Łaszewskim, siódmoklasistą Kamilem Sybidło i ósmoklasistami: Bartłomiejem Kolasą, Mikołajem Podogrockim oraz Jakubem Iwańskim. Na 10 pozycji ukończył zawody uczeń klasy VI Krzysztof Dzikowski. Nagrodę dla najlepszej zawodniczki zdobyła Julia Stolarczyk z klasy trzeciej. 

Mniej więcej połowa uczestników to debiutanci i szczęśliwie każdy zdobył co najmniej 1 punkt. W tej grupie nagrodę specjalną uzyskała Blanka Niewiadomska za optymizm, uśmiech, pozytywne nastawienie na dobrą zabawę. Każdy szachista otrzymał dyplom i nagrodę zgodnie z zajętym miejscem. Rozgrywki przebiegały sprawnie,  w miłej, sportowej  atmosferze. Po rozegranej partii można było porozmawiać poza salą gry przy ciasteczkach i napojach. Organizatorzy – Edyta Wicińska i Wiesław Zwarycz dziękują sędziemu i zapraszają na kolejne turnieje. 

Info: SP nr 6 w Kutnie

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy