Reklama

Reklama

Szachowe zmagania w kutnowskiej "Szóstce" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 1 mar 2022 12:11
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Edukacja Szkoła Podstawowa nr 6 w Kutnie słynie z tego, że już od najmłodszych klas dzieci uczą się grać w szachy. Przygoda szachowa rozpoczyna się podczas spotkań w świetlicy szkolnej, a później kontynuowana jest w klasie drugiej i trzeciej jako innowacja pedagogiczna dla wszystkich uczniów.

Reklama

 Szkoła przystąpiła w roku szkolnym 2015/16 do Ogólnopolskiego Projektu Polskiego Związku Szachowego „Edukacja przez szachy w szkole”, a od roku uczestniczy też w projekcie „Łódzkie gra w szachy”. W związku z tym dwoje nauczycieli ukończyło szkolenie zorganizowane przez Samorząd Województwa Łódzkiego oraz Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Skierniewicach, którego celem było dostarczenie  innowacyjnych i efektywnych narzędzi do codziennej pracy z dziećmi.

Nauczyciele  odbyli bezpłatny e-learningowy kurs doskonalący, mieli możliwość uczestniczenia w dodatkowych webinariach na temat rozwiązań metodycznych nauki gry w szachy i w rozgrywkach turniejowych, otrzymali pakiet materiałów edukacyjnych, 10 kompletów szachów dla dzieci, 10 zegarów szachowych, szachy ogrodowe i szachy demonstracyjne.

Obecnie w klasach drugich lekcje szachowe realizuje p. Edyta Wicińska, która wprowadza uczniów w „szachową krainę”. Dzieci poznają podstawowe zasady gry. Zajęcia kontynuowane są w klasach III, gdzie p. Wiesław Zwarycz pomaga rozwijać „królewską pasję”.

Uczniowie bardzo chętnie poznają tajniki gry w szachy, aby później brać udział w rozgrywkach nie tylko szkolnych, ale również powiatowych i ogólnopolskich. W tym roku szkolnym szachiści z Szóstki licznie uczestniczyli i odnieśli sukcesy w ogólnopolskim interaktywnym konkursie rozwiązywania zadań szachowych SzachMaks V.   W czerwcu organizowany będzie w szkole X Turniej Szachowy im. H. Pawlaka o Tytuł Wakacyjnego Mistrza Szkoły w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych.

Info: SP nr 6 w Kutnie

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)