Reklama

Reklama

Uczniowie "Dziewiątki" upamiętnili 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Uczniowie "Dziewiątki" upamiętnili 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja [FOTO] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
18
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Edukacja 28 kwietnia społeczność Szkoły Podstawowej nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie wzięła udział w projekcie edukacyjnym z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 

Reklama

Jednym z elementów projektu był konkurs fotograficzny „Majówka z historią w tle”. Ponadto na godzinach z wychowawcą uczniowie zapoznali się z multimedialną prezentacją na temat historii związanej z uchwaleniem konstytucji oraz wzięli udział w grze edukacyjnej escape room. Mogli również sprawdzić swoją wiedzę w teście konkursowym w formie on-line.

Zwieńczeniem projektu był uroczysty apel z udziałem harcerzy z zastępów „Jutrzenka” i „Płomienie”, którym przewodziła druhna Klaudia Stańczyk. Podniosłym chwilom i patriotycznej atmosferze towarzyszyły dźwięki pieśni „Witaj jutrzenko swobody” wykonanej przez szkolny chór pod kierunkiem p. Agnieszki Sroki-Świstak oraz polonez zaprezentowany przez uczniów klasy III A pod opieką p. Marioli Michalskiej, a także przez uczniów klas ósmych przygotowanych przez p. wicedyrektor Elżbietę Mikołajczyk. Młodsze dzieci na zakończenie stworzyły „żywą flagę”. 

Uroczystość uświetnił „król” Stanisław August Poniatowski, który skierował do młodzieży przejmujący list. Szkolne obchody Święta 3 Maja zostały utrwalone dzięki uprzejmości p. Mariusza Stańczaka, który zatrzymał te piękne chwile z wykorzystaniem drona.

Organizatorki projektu dziękują wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie, którzy przyczynili się do tego, że Jutrzenka Swobody zapadła wszystkim głęboko w serca.  

(Szkoła Podstawowa nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie)

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy