Reklama

Reklama

Wielkie święto w "Jedynce"! Wśród gości m.in. wiceminister edukacji [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 3 czerwca 2021 08:43
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Edukacja 31 maja w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie, jak co roku, odbyła się Koloriada, a w tym roku "OLIMPIADA Z SERCEM" czyli ŚWIĘTO INTEGRACJI.

Reklama

W tym roku święto integracji miało charakter szkolnej uroczystości. Przyświecało mu propagowanie idei integracji w środowisku szkolnym i lokalnym. Zbiegło się z powrotem do szkół wszystkich uczniów po długim okresie nauczania zdalnego.  

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście: Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu do spraw kształcenia ogólnego i nadzoru pedagogicznego Tomasz Rzymkowski, przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Łodzi Andrzej Piotrowiak –  wizytator, Zastępca Prezydenta Miasta Kutno Zbigniew Wdowiak, Naczelnik Wydziału Edukacji Jarosław Kotliński, przewodnicząca Rady Rodziców pani Anna Furmankiewicz, władze szkoły. 

Uroczystość rozpoczęła się od powitania przybyłych gości, uczniów i pracowników szkoły przez dyrektora szkoły – Jarosława Koszańskiego. Uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w otwarciu Olimpiady z Sercem w nietypowy w tym roku sposób – za pośrednictwem platformy TEAMS. 

Zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć szkołę, porozmawiać z uczniami, zobaczyć zajęcia. Zapoznali się z celami i ideą, która przyświecała uroczystości „Olimpiada z sercem”.

Społeczność szkolna podkreśliła Święto Integracji, ubierając się w tym dniu  na kolorowo: żółto, zielono, czerwono, niebiesko. Nie mogło też zabraknąć rozmaitych konkursów. Uczniowie  rywalizowali między sobą, prezentując swoje umiejętności plastyczne. 

Ich zadaniem było przygotowanie plakatu  pod hasłem „Olimpiada z sercem”. Finał konkursu plastycznego odbył się 27 maja 2021r. Do konkursu przystąpiło  89 uczestników.

Przyznano po trzy pierwsze miejsca w trzech kategoriach wiekowych. Nagrodzono następujących uczniów: 

klasy I – III 

  • I miejsce Tymoteusz Politański II D
  • II miejsce Mateusz Wojtczak I A
  • III miejsce Amelia Kamińska I A

 

klasy IV – VI 

  • I miejsce Tomasz Kowalczyk V A
  • II miejsce Natalia Durka VI B
  • III miejsce Tomasz Cybulski V B 

 

klasy VII – VIII 

  • I miejsce Marcel Bajda VII C
  • II miejsce Szymon Cegielski VII A
  • III miejsce Michalina Miklas VI A

 

Prace konkursowe wyeksponowano w holu oraz przed budynkiem szkoły w taki sposób, by propagowały ideę integracji w środowisku lokalnym. Ciekawym punktem szkolnego święta było włączenie uczniów  oddziałów  I – VIII w  maraton czytelniczy i filmowy przybliżający tematykę niepełnosprawności. 

- Ileż to emocji, dyskusji i spostrzeżeń towarzyszyło nam w tym momencie… Nie mogło także zabraknąć pokazu talentów. Chętni uczniowie zaprezentowali swoje uzdolnienia muzyczne, taneczne, sportowe i plastyczne. Sposób prezentacji w tym roku – nietypowy, aczkolwiek równie ciekawy. Nagrane przez uczniów filmiki  prezentowane były na monitorze  telewizora ustawionego w holu szkoły – relacjonują uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1.

Dzieci z młodszych klas bawiły się i pląsały w plenerze z chustą animacyjną. Uczniowie wzięli udział w sesji zdjęciowej z SERCEM w roli głównej.  Nawet siódmo i ósmoklasiści  dali się porwać wyjątkowej atmosferze. 

Na szkolnym dziedzińcu przy użyciu kolorowej kredy stworzyli nietypowe dzieła malarskie nawiązujące do tematyki „Olimpiady z sercem”. Podczas całej imprezy szkolnej społeczności nie opuszczał dobry humor i uśmiech. 

-Jeśli nie czujesz się godny, żeby wyrosły Ci skrzydła, nigdy nie oderwiesz się od ziemi- to słowa niepełnosprawnego mówcy motywacyjnego – Nicka Vujicica. Naszych uczniów, nauczycieli  i  pracowników szkoły kolejny raz uniosły skrzydła INTEGRACJI – mówi społeczność szkolna.

Dzięki sponsorom – Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie, dyrektora szkoły oraz Fabryce Czekolady UNION CHOCOLATE z Żychlina – wszyscy uczestnicy konkursu plastycznego i pokazu talentów zostali nagrodzeni. 

- Bardzo dziękujemy za ten niezwykły dar serca, dzięki któremu na twarzach naszych uczniów zagościły promienne uśmiechy. Składamy ró wnież gorące podziękowania pani Aleksandrze Krawczyk – właścicielce Kwiaciarni KONEVKA, a także BALONIARNI Kutno za pomoc w uświetnieniu uroczystości piękną dekoracją. Było naprawdę bajkowo – podkreśla dyrekcja SP nr 1.

31 maja 2021r. serca uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie  kolejny raz zabiły w rytmie integracji, czyniąc ze szkolnego święta prawdziwe wydarzenie. Szkoła dziękuje zatem wszystkim za ogromne zaangażowanie i wysiłek włożony w przygotowanie oraz realizację SZKOLNEJ IMPREZY INTEGRACYJNEJ OLIMPIADA Z SERCEM.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)