Reklama

Reklama

Wizyta w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Kutnie z okazji Roku Patrona Szkoły [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Edukacja 21 marca 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Kutnie przy ul. Narutowicza 22 odbyło się miłe spotkanie. Na zaproszenie uczniów Szkoły przybyliśmy do szkolnej sali gimnastycznej, my, czyli członkowie Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie, którego to siedziba mieści się w Modrzewiowym Dworku przy ul. Narutowicza 20 a więc po sąsiedzku ze szkołą.

Reklama

Gości, czyli nas, w imieniu społeczności szkolnej powitała Dyrektor Szkoły Pani Ewa Narkiewicz, która przybliżyła działalność placówki w zakresie edukacji, tradycji, pracy na rzecz kraju, miasta i środowiska. Jak poinformowała, od kilku lat praca uczniów polega na przyjmowaniu i realizacji programów o różnym charakterze. Opisywane spotkanie wpisało się w ciąg działań i akcji  popularyzujących postać i dzieło  Wielkiego Polaka Mikołaja Kopernika, jako „znamienitego uczonego, który zmienił postrzeganie świata”, podkreślając, że był to prawdziwy człowiek renesansu – prawnik, urzędnik, dyplomata, lekarz, duchowny i doktor prawa kanonicznego. Zajmował się również astronomią i astrologią, matematyką, ekonomią, strategią wojskową itp. Senat RP na swym posiedzeniu jednogłośnie podjął uchwałę ustanawiającą na terenie RP rok 2023 rokiem Mikołaja Kopernika. W tym też roku przypada 550 rocznica urodzin i 480 rocznica śmierci wielkiego uczonego.

 Jak przystało na gospodarzy, uczniowie klas młodszych oraz klasy przedszkolnej przedstawili nam program artystyczny popularyzujący bohatera projektu a zarazem patrona szkoły. Zresztą nie ma chyba ucznia w szkole, który by nie wiedział, kim był i czego dokonał żyjący na przełomie XV i XVI wieku Mikołaj Kopernik.

Nam, gościom, też nie trzeba było wiele tłumaczyć. Na tle ciekawej scenografii podziwialiśmy tematyczne piosenki i układy taneczne w wykonaniu stremowanych młodych artystów. Wzruszaliśmy się nawet widocznym, ogromnym zaangażowaniem wykonawców w jak najdokładniejszy przekaz artystyczny prezentowanego programu. Mogliśmy też dostrzec staranność wykonania prac plastycznych zgromadzonych na wystawce.

 Program uzupełniały uczennice i uczniowie klas starszych, prezentując zebranym niektóre osiągnięcia wypracowane w trakcie innych projektów realizowanych w szkole. Były to  między innymi prace plastyczne, czy  warsztaty języka angielskiego.  Obejrzeliśmy też pokaz udzielania pierwszej pomocy poprzez przeprowadzenie na makietach resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

 Podczas spotkania mogliśmy też obejrzeć w trakcie prezentacji multimedialnej animację planet Układu Słonecznego. W naszym  (członków Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie) imieniu członkini  Rady Słuchaczy Danuta Zieńkowicz  podziękowała  za umożliwienie nam poznania naszych młodych Sąsiadów, podziwiania ich pasji i dokonań oraz sposobów poszerzania przez nich wiedzy. Oprócz słodyczy dla artystów podziękowaliśmy tym wszystkim, którzy przyczynili się do wspólnego spędzenia  miło i pożytecznie czasu, gorącymi brawami, mając nadzieję i wzajemnie, że to spotkanie okaże się początkiem naszej współpracy w różnych przedsięwzięciach. 

D Z I Ę K U J E M Y !!!!

Opracowanie  : Danuta  Kawka
Zdjęcia : Stefania Szadkowska
                  

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy