Reklama

Reklama

Władze powiatu podziękowały uczniom za udział w patriotycznych obchodach [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Edukacja Starosta Daniel Kowalik oraz radny powiatowy Marek Drabik odwiedzili trzy kutnowskie szkoły średnie, by podziękować uczniom za uczestnictwo w pocztach sztandarowych na Mszy Świętej w Głogowcu. Msza odbyła się w ramach Powiatowych obchodów 160 rocznicy Powstania Styczniowego.

Reklama

Przestawiciele powiatu zawitali do Zespołu Szkół nr 3 im. Wł. Grabskiego w Kutnie, II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kasprowicza w Kutnie oraz Zespołu Szkół nr 1 im. St. Staszica w Kutnie.  Podczas wizyty wręczono podziękowania oraz drobne upominki.

- Pamięć o Powstaniu Styczniowym jest niesamowicie ważna bowiem było to jedno z największych Powstań  i miało charakter specyficzny, rozpoczęło się politycznie. Powstanie Styczniowe było ogromnym impulsem do zbudowania  wolnej i niepodległej  Polski. W tym roku szczególna, okrągła, 160 rocznica. Powiatowe obchody Powstania Styczniowego w tym roku mają bardzo bogaty program i niezmiernie mi miło, że nasza młodzież tak chętnie w nich uczestniczy i pamięta o naszej historii. Bardzo dziękuję uczniom za reprezentowanie szkół i ich Pocztów Sztandarowych oraz uczestnictwo w Mszy Świętej – mówi Daniel Kowalik - Starosta Kutnowski.

- Zdecydowaliśmy się na obchody Powstania Styczniowego bowiem było to jedno z największych Powstań. Chcemy edukować młodzież, by pamiętała o Polskiej historii, przez co cieszę się, że młodzież pomimo okresu ferii wzięła w niedzielę udział w uroczystej Mszy Świętej w Głogowcu w 160 rocznicę Powstania Styczniowego. Dziękuję uczniom za to, że byli, że reprezentowali dumnie swoje szkoły i mam nadzieję, że w następnych uroczystościach związanych z naszą historią równie chętnie wezmą udział – dodaje Marek Drabik Radny Rady Powiatu Kutnowskiego.

Info: Powiat Kutnowski

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy