Reklama

Reklama

93 tys. zł rachunku za gaz? Fundacja „Happy Kids” z Łodzi musi zapłacić horrendalną kwotę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fundacja "Happy Kids"

93 tys. zł rachunku za gaz? Fundacja „Happy Kids” z Łodzi musi zapłacić horrendalną kwotę - Zdjęcie główne

Łódzka fundacja musi zapłacić ponad 93 tys. zł rachunku za gaz | foto Fundacja "Happy Kids"

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

I Komunia Święta Od kilku miesięcy Polacy muszą mierzyć się z gigantycznymi podwyżkami opłat za energię. Kolejny wielki dramat związany z radykalnym wzrostem cen gazu rozgrywa się w Łodzi. Prowadząca 17 Rodzinnych Domów Dziecka Fundacja „Happy Kids” za gaz musi opłacić rachunki w wysokości ponad 93 tys. zł.

Reklama

Łódzka Fundacja „Happy Kids” pod ścianą. Organizacje non-profit potraktowano jak podmiot gospodarczy 

Obecnie Fundacja „Happy Kids” prowadzi 17 Rodzinnych Domów Dziecka, w których wychowuje się 138 podopiecznych, w tym 17 osób z niepełnosprawnościami. Od zawodowych rodziców zastępczych dzieci otrzymują uwagę, szacunek i miłość, konieczne do ponownego zaufania dorosłym, odzyskania równowagi i wiary w siebie. Organizacja działa od 2001 roku na terenie Łodzi i okolic.

Wiadomość o olbrzymich rachunkach za gaz wstrząsnęła fundacją. Suma opłat w grudniu 2021 roku i styczniu tego roku wyniosła ponad 93 tys. zł. W analogicznym okresie ubiegłego roku było to około 26 tys. zł. 

- Działamy non-profit. Nie jesteśmy podmiotem gospodarczym, a w świetle prawa zostaliśmy jednoznacznie zakwalifikowani do grupy przedsiębiorców – mówi Aleksander Kartasiński, prezes fundacji. 

Po tym, jak o sprawie zrobiło się głośniej w mediach, do fundacji zgłosiło się PGNiG. 

- 15 lutego odezwało się do nas PGNiG z informacją żebyśmy złożyli stosowne pisma i oświadczenia, które będą rozpatrywane pod kątem możliwości zastosowania rekompensat. Oczywiście zrobiliśmy to natychmiast. Nie zmienia to jednak faktu, że tego typu ulgi doraźne nie zmieniają nic na trwałe. Później wracamy do tego samego systemu, który postrzega nas dokładnie tak samo jak przedsiębiorców którzy budują czołgi lub odlewają stal – tłumaczy prezes fundacji. 

Nawet jeśli organizacja uzyska ulgę, to problem powróci w kolejnych rozliczeniach. Rząd nie ma planów wprowadzenia zmian systemowych, które mogłyby pomóc rozliczać się organizacjom pozarządowym. 

Fundacja „Happy Kids” z Łodzi z gigantycznym rachunkiem za gaz. Ruszyła zbiórka pomocowa 

Decyzja o ewentualnym przyznaniu ulgi nie wpływa na fakt, że fundacja musi zapłacić ogromny rachunek za gaz. Utworzono zbiórkę, by wspomóc organizację w uzbieraniu potrzebnej kwoty. 

- Uruchomiliśmy zbiórkę. Mamy nadzieję, że ludzie dobrego serca pomogą nam przetrwać, ponieważ to są kwoty które nie mieszczą się w żadnych ramach zaplanowanego przez nas budżetu – mówi Aleksander Kartasiński. 

Prezes fundacji podkreśla, że prócz opłat za energię, codzienne życie rodzin zastępczych wiąże się ze zwykłymi potrzebami m.in. zakupem produktów pierwszej potrzeby, które ze względu na inflację stały się znacznie trudniejsze do zaspokojenia. 

Link do internetowej zbiórki: https://www.happykids.org.pl/serca-dziecka-sama-miloscia-nie-ogrzejesz-gazem-juz-rowniez-nie/

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy