Reklama

Reklama

Michał Duda zbudował Stadion Widzewa Łódź z ponad 3 tysięcy klocków Lego [zdjęcia]

Opublikowano: wt, 8 lut 2022 13:23
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

I Komunia Święta Cztery miesiące trwało projektowanie i budowa stadionu Widzewa Łódź z klocków Lego. Konstrukcję stworzył łodzianin Michał Duda. Mężczyzna buduje z klocków Lego od zawsze. Swoje pierwsze kroki stawiał w pierwszej połowie lat 90. poprzedniego stulecia. W jego kolekcji znajdują się Piotrkowska czy EC1.

Reklama

Stajnia jednorożców i łódzka Manufaktura z klocków Lego

Michał Duda tworzy konstrukcje z klocków Lego według własnych projektów. 

"Jako lokalny patriota, zainspirowany serią LEGO® Architecture (zestawów modeli znanych budynków i miast), zastanowiłem się, co mógłbym zbudować z Łodzi… Od tego momentu, rozpoczęła się moja pasja odwzorowywania budynków jako małych modeli zbudowanych z klocków – tak aby mieściły się na biurku, półce albo nawet… dłoni" - czytamy na stronie zbudowanezklockow.pl.

Łodzianin zbudował z Lego secesyjną elektrownię Scheiblera, Archikatedrę Łódzką, EC1, łódzki Plac Wolności, stajnię jednorożców czy Manufakturę.

Ostatnio do konstrukcji dołączył stadion Widzewa Łódź. To budowla, która została wykonana na zlecenie. Projektowanie i wykonanie trwały około czterech miesięcy. Potrzeba było dokładnie 3277 klocków. Budowla ma następujące wymiary: 40,5x32,5x10 cm.

Stadion Widzewa Łódź to najbardziej skomplikowana konstrukcja z Lego

Jak mówi pan Michał, to największy, najbardziej skomplikowany obiekt, który zbudował.

"Zleceniodawca, chciał przede wszystkim, aby napis „Widzew” na długiej trybunie, nie był zrobiony z nalepek, tylko zbudowany w całości z klocków. To właśnie od niego rozpoczęło się projektowanie oraz ustalenie skali całości stadionu. Na szczęście, pasowała ona także do boisk pochodzących z zestawów LEGO „Old Trafford” i „FC Barcelona” - relacjonuje na swojej stronie internetowej łodzianin.

Stadion z klocków Lego waży 4 kilogramy. Dopracowany został TU najdrobniejszy szczegół. Drugi taki sam model nie powstanie - to zestaw na wyłączność. Niewykluczone, że trafi na konkurs Lego Ideas.

W konstrukcji zachwycają detale, np. banery reklamowe ze sponsorami, archiwalne zdjęcia (z okazji zdobycia pierwszego tytułu Mistrza Polski), czy też bramki z nadrukiem siatki.

Są też sklep, muzeum, bar. Nie zabrakło nawet bloku z widzewskimi muralami. Z tą różnicą, że w rzeczywistości murale znajdują się na dwóch różnych blokach. Więcej informacji o stadionie Widzewa z klocków Lego i innych budowlach znajdziecie na stronie zbudowanezklockow.pl.

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy