Reklama

A to Polska właśnie - majówka w Żychlinie

Opublikowano:
Autor:

A to Polska właśnie - majówka w Żychlinie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Żychliński Dom Kultury serdecznie zaprasza na koncert „A to Polska właśnie!” w wykonaniu Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka” im. Druha Wacława Milke oraz zespołów towarzyszących – Zespołu „Polonez” z Darmstadt w Niemczech oraz Zespół Jaskółki z Domu Polskiego w Bielcach w Mołdawii.

Koncert odbędzie się 3 maja 2018 o godzinie 17.00 w Żychlińskim Domu Kultury.

Harcerski Zespół Pieśni i Tańca "Dzieci Płocka" im. Druha Wacława Milke jest najstarszym zespołem dziecięcym w Polsce. Działa nieprzerwanie od 1946 roku. Na przestrzeni wielu lat pracy z kilkunastoosobowej przyszkolnej drużyny harcerskiej Zespół przerodził się w odrębną zinstytucjonalizowaną placówkę skupiającą ponad pół tysiąca dzieci i młodzieży.Kilka tysięcy koncertów zarówno w kraju, niemal całej Europie, Azji oraz Ameryce Północnej, udział w wielu imprezach ogólnopolskich, reprezentowanie Polski na festiwalach i zlotach, widowiska plenerowe, wielokrotny udział w nagraniach telewizyjnych oraz produkcjach filmowych, liczne medale, nagrody, wyróżnienia i odznaczenia, współpraca z wybitnymi artystami to najkrócej przedstawiony dorobek Zespołu "Dzieci Płocka".

W koncercie weźmie udział Zespół „Polonez” pod kierownictwem Pani Zenony Choderny-Loew i Pana Dominika Karasia to grupa pasjonatów polskiego folkloru - tańca, śpiewu i muzyki ludowej. W ramach zajęć łączą naukę polskich tańców i przyśpiewek ludowych z zabawą folklorem i doborem strojów, promują polską kulturę w Niemczech oraz podtrzymują więzi kolejnych pokoleń z Polską, krajem pochodzenia.

Swój dorobek zaprezentuje także Zespół Jaskółki to wokalny Zespół po kierownictwem Pani Malwiny Russu działający w ramach Stowarzyszenia „Dom Polski” w Bielcach w Mołdawii.

Dom Polski z sukcesem działa na różnych płaszczyznach. Jest to nowoczesna organizacja polonijna. W ramach zajęć prowadzona jest m.in. szkółka języka polskiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Przy stowarzyszeniu działa kilka zespołów polonijnych. W repertuarze zespołów są polskie tańce i pieśni ludowe oraz bardzo ciekawe współczesne aranżacje. Zespół Jaskółki wielokrotnie wyjeżdżał na różnorodne festiwale do Polski i Ukrainy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE