Reklama

Reklama

"Andrzej Zaucha SongBook" w kutnowskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 16 maj 2022 09:54
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Piątkowy wieczór w kutnowskiej bibliotece upłynął w rytmach przebojów z repertuaru Andrzeja Zauchy w wykonaniu Janusza Szroma i Dariusza Janusa. To druga część projektu poświęconego legendarnemu artyście.

Reklama

Wykonawca piosenek - Janusz Szrom - to jeden z najbardziej cenionych wokalistów jazzowych w Polsce, kompozytor i aranżer, dyrektor artystyczny Międzynarodowych Chodzieskich Warsztatów Jazzowych. Jest  autorem projektu muzycznego „Straszni Panowie Trzej”  oraz „Pogadaj ze mną”, które otrzymały status Złotej Płyty. To wreszcie twórca "Andrzej Zaucha SongBook", 3-tomowej monografii legendarnego wokalisty w formie zapisu nutowego, zawierającej dorobek artystyczny Zauchy. Autorowi udało się zebrać i opracować ok. 240 piosenek - premierowych tytułów, w większości mało znanych lub całkiem zapomnianych. 

Wokaliście podczas koncertu akompaniował Dariusz Janus - kompozytor, aranżer, pianista i keyboardzista. Jest wykładowcą w Katedrze Kompozycji i Aranżacji w Instytucie Jazzu na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, a swym dorobku ma wiele nagrań płytowych, w tym cztery płyty autorskie. Współpracował m.in. z R. Eubanksem, F. Gambale, H.Bullockiem. Jak się okazało, w latach 90-tych pianista akompaniował również samemu Andrzejowi Zausze.

Publiczność tego wieczoru miała okazję usłyszeć eksperckie wykonanie m.in. takich przebojów, jak: Georgia (wykonywana przez Zauchę z zespołem Dżamble na samym początku kariery), Wymyśliłem ciebie, Selavi, Byłaś moim natchnieniem, Byłaś serca biciem, Wakacje z blondynką czy Bezsenność we dwoje.

Zwieńczeniem koncertu były gromkie brawa i bisy. Uczestnicy mogli wykonać sobie pamiątkowe zdjęcia z artystami.

Info: MiPBP w Kutnie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy