Reklama

Biblioteka zaprasza na spotkanie z Jackiem Fedorowiczem

Opublikowano:
Autor:

Biblioteka zaprasza na spotkanie z Jackiem Fedorowiczem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja 16 stycznia o godz.18.00 Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie gościć będzie Jacka Fedorowicza. To wszechstronny twórca obdarzony wieloma talentami, przede wszystkim satyryk i aktor, z wykształcenia artysta malarz. Ponadto konferansjer, autor tekstów, scenarzysta, felietonista, prozaik, radiowiec, reżyser, grafik, karykaturzysta, humorysta, przenikliwy obserwator i komentator polskiej rzeczywistości.

Spotkanie autorskie będzie doskonałą okazją do wspomnień, sentymentów, wzruszeń i jak zawsze - do poprawienia nastroju. Autor przygotował najlepsze anegdoty i krótki występ dla publiczności. Będzie to również okazja do rozmowy o wznowionej książce: ”W zasadzie tak” opisującej czasy PRL-u w roku 1975. Ten specyficzny obraz widzenia rzeczywistości dostrzeżony został w „Kulturze” paryskiej przez Stefana Kisielewskiego. Książka ilustrowana przez autora wydaje się być na nowo aktualna, gdyż przedstawia sytuację, sposoby zachowań, które przetrwały do dziś, a które bywają komiczne. Będzie też czas na promocję nowej książki:”Chamo sapiens”, która skupia w sobie najlepsze monologi, dialogi, skecze i scenki artysty. Na rozpoczęcie dziewiątej dekady życia przygotował książkę nietypową - z tekstami do mówienia.

- Jego słynne monologi, felietony wygłaszane na estradach, w studiach radiowych i telewizyjnych to niedościgniony wzór wyrafinowanego humoru i błyskotliwej ironii. Pretekstem do stworzenia felietonów bądź dialogów ponadczasowych, może być wszystko - kolejkowe rodaków rozmowy , wieczorne wydanie telewizyjnego serwisu informacyjnego, banały z głośników dworcowych, wynik meczu, a nade wszystko ocean bezwstydu przedstawicieli polskiej sceny politycznej. Wobec czujnego ucha satyryka nikt nie może czuć się bezpieczny. Wrodzona dyplomacja i dobre maniery pozwalają Fedorowiczowi bezlitośnie karcić mentalnych abnegatów, autorów ramówkowej mielizny, populistów i tanich graczy. Ale nie ma tu jadu, zawiści ani miażdżącej krytyki. Za to jest wirtuozeria celnej riposty, polot i inteligencki smaczek. Kapitalna lektura dla Polaków, Europejczyków, Nie-Polaków i Nieprzynależnych. Dla tych, których Polska dopadła i tych, którzy wciąż jeszcze, za wszelką cenę robią przed nią heroiczne uniki. Czysta radość czytania. Ta książka to mistrzostwo satyry i archiwum dowcipu Jacka Fedorowicza, który od zawsze zajmuje się zawodowo rozśmieszaniem widzów. Tak będzie i teraz- w środowy wieczór biblioteka będzie rozbrzmiewać śmiechem. Spotkanie poprowadzi dziennikarz - Marcin Michrowski .

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE