Reklama

Reklama

Chór Speranza na X Łódzkiej Jesieni Chóralnej

Opublikowano: wt, 17 paź 2017 19:19
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja W minioną niedzielę kutnowskie Stowarzyszenie Chór „Speranza” na zaproszenie łódzkiego Stowarzyszenia Śpiewaczego "Harmonia", wzięło udział w X Łódzkiej Jesieni Chóralnej im. Profesora Henryka Blachy, która odbyła się w sali koncertowej Szkoły Muzycznej w Łodzi przy ul. Sosnowej 9.

Reklama

W tegorocznym koncercie zaprezentowało się sześć chórów z województwa łódzkiego: Chór Stowarzyszenia Śpiewaczego "Harmonia", Chór Nauczycielski, Towarzystwo Śpiewacze im. Stanisława Moniuszki z Aleksandrowa Łódzkiego, Chór "Camerata" ze Rzgowa, Kameralny Chór Żeński "Rebelove" i Stowarzyszenie Chór "Speranza" z Kutna.

Chór "Speranza" podczas swego występu zaprezentował zgromadzonej licznie publiczności trzy pieśni: „Czerwone Maki na Monte Cassino”, „Modlitwa Obozowa”, a także wspólnie z zaprzyjaźnionym Chórem „Camerata” ze Rzgowa „The Lion sleeps tonight” w aranżacji Julio Domingueza. Prezentacja chóru nagrodzona została gromkimi brawami, a także słowami uznania i serdecznymi podziękowaniami ze strony organizatorów. Kierownikiem artystycznym, dyrygentem, korepetytorem i akompaniatorem chóru "Speranza" w Kutnie jest Cezary Górczyński.

Spotkanie to, mające na celu rozpowszechnianie śpiewu chóralnego w regionie Łódzkim, odbyło się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej i Wojewody Łódzkiego Zbigniewa Rau. Patronat medialny objęło Radio Łódź.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)
  • 4 lata temu | ocena +0 / -0

    zenon

    Nie ma to jak ZDJĘCIAMI "ukazać" śpiewanie... brawo !!! brawo !!!