Reklama

Reklama

Czarujące "Jezioro łabędzie"

Opublikowano: czw, 8 gru 2016 22:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja O dzisiejszym widowisku w Kutnowskim Domu Kultury można pisać w samych superlatywach. Zapierający dech w piersiach taniec uznanych na całym świecie artystów IMPERIAL LVIV BALLET oddał magiczny nastrój zimowej pory i świątecznej atmosfery przekonując do baletu nawet najbardziej opornych.

Reklama

Bilety na wydarzenie rozeszły się w mgnieniu oka, co świadczy o dużym zainteresowaniu tego typu widowiskami. „Jezioro łabędzie” to z pewnością fenomen w historii baletu. Niezmiennie ujmujący nawet najbardziej wymagającą publiczność od lat jest wzorcem klasycznego piękna. Jest również ogromnym wyzwaniem dla choreografów i tancerzy, którzy dali dziś w Kutnie popis prawdziwego mistrzostwa.

Mający swoją premierę w 1877 r. w Moskwie najsłynniejszy balet Piotra Czajkowskiego przenosi nas do baśniowej krainy tańca i muzyki. Opowiada o walce dobra ze złem, zdradzie, bólu, potędze miłości, o uczuciach przekraczających granice życia i śmierci.

Nasycona poetycką fantastyką opowieść wzrusza odbiorców od lat. Nie inaczej było też w Kutnie. Opuszczająca KDK po zakończeniu występu publiczność nie kryła wyrazów zachwytu niezależnie od wieku odbiorcy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)