Reklama

Reklama

Dożynki w Strzelcach już w tę sobotę. Szykuje się masa atrakcji!

Opublikowano: 17 sierpnia 2021 11:31
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Wójt Gminy Strzelca zaprasza na Dożynki Gminne 2021, które odbędą się 21 sierpnia na terenie przy Urzędzie Gminy w Strzelcach. W programie przewidziano atrakcje dla każdego.

Reklama

- Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy, ale i osoby spoza gminy na Dożynki, czyli Święto Plonów. Jest to wielkie święto wszystkich rolników, które jest uwieńczeniem ich tegorocznej, ciężkiej pracy – mówi Tomasz Grabowski, Wójt Gminy Strzelce.

Dożynki w Gminie Strzelce rozpoczną się o godzinie 15.00 od mszy świętej, która odprawiona zostanie w kościele pw. św. Trójcy w Strzelcach. Po mszy korowód dożynkowy przejdzie na plac przy Urzędzie Gminy w Strzelcach, gdzie nastąpi dalszy ciąg uroczystości. W części obrzędowej nastąpi m.in. wręczenie chleba i wieńców, okolicznościowe przemówienia, a także występy lokalnych zespołów śpiewaczych: „Strzelce" i „Klonowianki".

Po części obrzędowej zaplanowano część artystyczną. W programie:

  • występ grupy tanecznej z Gminnego Ośrodka Kultury w Strzelcach
  • występ Zespołu Pieśni i Tańca ziemi Kutnowskiej
  • występ Mirosława Elimera – sobowtóra Freddiego Mercury (Queen)
  • koncert zespołu disco polo – Menelaos
  • koncert zespołu disco polo – Discoboys
  • dyskoteka – DJ - do godziny 23.00

 

Wśród innych atrakcji przewidziano: prezentację potraw przez Stowarzyszenia i Koła Gospodyń Wiejskich, namiot promocyjny Starostwa Powiatowego w Kutnie z darmową watą cukrową i popcornem, prezentację produktów innych firm, pokaz policyjny, prezentację Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gm. Strzelce, atrakcje dla najmłodszych, gorący posiłek, bufet.

Dodatkowo dożynkom towarzyszyć będzie zbiórka krwi Motoserce 2021, którą przeprowadzi klub Motocyklowy „Boruta" MC Poland. Zbiórka zostanie przeprowadzona od godziny 9.00 do godziny 14.00, a podczas imprezy dożynkowej rozlosowane zostaną nagrody dla krwiodawców biorących udział w akcji Motoserce 2021.

Plakat znajduje się w galerii

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE