Reklama

Reklama

Duża kreatywność kutnowskich dzieciaków. Wzięły udział w wyjątkowych warsztatach [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 9 lis 2021 14:29
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Nieformalna grupa "BOHO dziewczyny" we współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom z Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych "Wyspa Skarbów" w ramach programu „Mikrogranty w Łódzkiem 2021” zrealizowała kolejne warsztaty z programu arteterapeutycznego "BOHO – w stronę natury”. Uczestnicy doskonalili poznane już techniki pracy ze sznurkiem i drewnem. Nabyli także nowe umiejętności jednocześnie rozwijając swoje zainteresowania.

Reklama

Podczas kolejnych zrealizowanych zajęć o nazwie „Drewniane tipi” uczestnicy obrabiali i malowali drewniane półki dekoracyjne. Podczas pracy zdecydowali się na wykorzystanie pastelowej kolorystyki. Wykonane półki  mogą stanowić dekorację pokoju. Wewnątrz nich można umieścić drobne przedmioty czy zdjęcia bliskich osób.

W trakcie zajęć pojawiły się spontaniczne pomysły uczestników na dekoracje wnętrz. Zajęcia pod hasłem „Przybornik boho” miały na celu wykonanie pojemnika ozdobionego splotami makramowymi. Uczestnicy wykorzystali zdobytą  wcześniej umiejętność zaplatania makram. Możliwość wykorzystania posiadanej wiedzy do tworzenia nowych przedmiotów przyniosła radość i dumę.

Warsztaty „Łapacze snów” jak sama nazwa wskazuje zostały poświęcone na wykonanie łapaczy. Do ich stworzenia wykorzystano naturalne składniki m.in. wełnę, sznurek, pióra czy drewniane koraliki. W trakcie zajęć dzieci i młodzież wykazały się kreatywnością.

„Sen o naturze” to nazwa kolejnych zrealizowanych warsztatów. Podczas nich zostały wykonane poduszki lniane ozdobione bawełnianymi koronkami. Uczestnicy mieli możliwość nabycia umiejętności krawieckich. Pracę rozpoczęli od szycia poduszek. Następnie planowali ich dekorację. Widoczna była radość dzieci i młodzieży z uzyskanych efektów. Pojawiły się pomysły na kolejne zajęcia krawieckie.

Przedmiotem zajęć o nazwie „Pastelowe kamieniczki” była obróbka drewnianych elementów, które zostały złożone w małe domki. Uczestnicy doskonalili nabyte umiejętności związane z obrabianiem, bejcowaniem i malowaniem drewna. Wykonane domki posłużą jako element dekoracyjny np. wieszaków ramek czy kompozycji florystycznych.

Nowe umiejętności zostały nabyte przez dzieci i młodzież w trakcie warsztatów pod tytułem „Różane kształty”. Uczestnicy uczyli się wykonywać świece i mydełka. Byli zachwyceni swoimi wytworami. Ciekawiły ich formy z których powstawały mydła o rożnych kształtach. Warsztaty przebiegały w miłej atmosferze. Widoczna była radość z tworzenia.

Program "BOHO w stronę natury" to zadanie realizowane przez Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS finansowane przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)