Reklama

Reklama

[DUŻO ZDJĘĆ] Fredro podbija Kutno - "Damy i huzary" w KDK

Opublikowano: 26 października 2017 19:11
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Dziś na deskach Kutnowskiego Domu Kultury miała miejsce kolejna premiera Kutnowskiego Teatru Amatorskiego im. A. Fredry. Tym razem aktorzy pod okiem Jadwigi Kubiak na warsztat wzięli "Damy i huzary" - komedię, której akcja toczy się w 1820 roku.

Reklama

- Jakże chętnie i my dzisiaj wierzymy w to, w co uwierzyć chcemy, chociaż to przecież „nie uchodzi, no, nie uchodzi”, jak mawiał Kapelan, przyjaciel Majora. A więc – dobrej zabawy! W staropolskim stylu, z prawdziwie fredrowskim wdziękiem - zachęcała do spektaklu reżyser Jadwiga Kubiak.

I wypełniona po brzegi sala widowiskowa dała się porwać tej lekkiej komedii z dużą dozą dobrego humoru w stylu mistrza Fredry co chwilę wybuchając spontanicznym śmiechem i nagradzając aktorów brawami. Choć teatr z nazwy amatorski, wszystko zagrało dziś profesjonalnie. Niemal dwie godziny spektaklu minęły w mgnieniu oka, a tuż po nim przyszedł czas na gratulacje, m.in. prezydentów Jacka Boczkai i Zbigniewa Wdowiaka, który przypomniał, że nie bez powodu Kutnowski Teatr Amatorski im A. Fredry otrzymał Nagrodę w Dziedzinie Kultury.

W obsadzie sztuki znaleźli się: Jadwiga Piórkowska (Pani Orgonowa), Ewa Kukuła (Pani Dyndalska), Stefania Szadkowska (Panna Aniela), Katarzyna Brewińska (Zofia), Katarzyna Szczepaniak (Józia), Danuta Lemańska (Zuzia), Weronika Urbaniak (Fruzia), Krzysztof Murzynowski (Major), Bartłomiej Sawicki (Rotmistrz), Mateusz Sawicki (Edmind), Stanisław Kołodziejczak (Kapelan), Patryk Kubiak (Grzegorz), Stanisław Borkowski (Rembo).

Spektakl obejrzeć będzie można jeszcze 2 listopada i 9 grudnia o godz. 18:00 w Kutnowskim Domu Kultury. Polecamy!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)
  • 4 lata temu | ocena +0 / -0

    Wojtek

    Piękna ta panna Aniela !

  • 4 lata temu | ocena +6 / -6

    śmieszka

    Wybitnie dobry wieczór. Gratulacje dla aktorów. Dziękujemy.