Reklama

Reklama

Dziewczyna z gitarą: w Kutnie zagra Dorota Osińska. Bilety już w sprzedaży

Opublikowano: pt, 25 mar 2022 07:52
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Kutnowski Dom Kultury zaprasza na koncert Doroty Osińskiej w repertuarze Evy Cassidy, który odbędzie się w sobotę, 26 marca o godz. 18:00 w Centrum Teatru Muzyki i Tańca.

Reklama

Bilety: 30 zł

Zapraszamy Państwa na szczególny wieczór muzyczny z dziewczyną z gitarą. Spektakl Teatru Rampa "EVA" autorstwa Joanny Szczepkowskiej odnosił sukcesy przez trzy lata obecności na afiszu, aż do pożegnania tytułu w październiku 2021 roku. Dorota Osińska przyznaje, że rola w spektaklu i spotkanie z twórczością Evy Cassidy były przełomowym etapem w jej karierze. Artystka, wraz z towarzyszącymi jej muzykami: Pawłem Stankiewiczem, Piotrem Banaszkiem i Piotrem Maślanką, zaprezentuje komplet 14 utworów pochodzących z tego wyjątkowego teatralno-muzycznego projektu.

Córka Doroty powiedziała kiedyś: "Eva Cassidy niestety umarła i mama ją teraz zastępuje..." i jest w tym zdaniu wiele prawdy. Z Evą łączy ją nie tylko hipnotyzująca barwa głosu, ale także naturalność, autentyczność i nieprzeciętna muzyczna wrażliwość.

Będą to oczywiście utwory z repertuaru Evy Cassidy. Usłyszymy jej autorskie piosenki jak "Autumn Leaves" czy "Songbird", a że szczególnie ukochała sobie ona także emocjonalne reinterpretacje znanych utworów, nie zabraknie też gitarowych coverów takich jak: "FEVER", "Over the Rainbow", "Wonderful World", "Fields of Gold", "Time after Time".

Eva Cassidy – amerykańska piosenkarka, obdarzona wyjątkowym talentem muzycznym i niezwykłym głosem. Mimo ogromnego potencjału i szczerej pasji do muzyki, nie osiągnęła za życia sukcesu komercyjnego. Nieśmiała i nostalgiczna, wolała grać w podrzędnych barach. Nie zabiegała o uwagę stacji radiowych i wytwórni płytowych. Zmarła przez chorobę nowotworową w wieku 33 lat. Rozsławiły ją dopiero pośmiertne wydania płytowe, które sprzedały się na świecie w milionach egzemplarzy. Kobieta-paradoks o wybitnych umiejętnościach i zupełnie niesceniczej osobowości, wyjątkowa na tle pełnych sztuczności, wykreowanych gwiazd estrady.

Dorota Osińska – polska aktorka i piosenkarka. Rozgłos zapewnił jej udział w drugiej edycji programu muzycznego The Voice of Poland. Jej utwór „Universal" walczył w krajowych eliminacjach do Konkursu Eurowizji 2016. Związana z Teatrem Rampa od 2003 roku, nazywana "najdrobniejszą ciałem aktorką Rampy o najpotężniejszym i najwspanialszym głosem". Jej wokal jest jednocześnie mocny i aksamitny. Reinterpretacje utworów w jej wykonaniu nadają im zupełnie nowy, niezwykły wymiar. Ma moc nadawania im niezwykłej głębi. Najlepiej czuje się w melodyjnych, emocjonalnych piosenkach z mądrym, nie przesadnie skomplikowanym tekstem...

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)