Reklama

Reklama

[FOTO] Dyrektor kutnowskiego PCPR na ogólnopolskiej konferencji

Opublikowano: śr, 27 lis 2019 16:12
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja

Reklama

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie Pani Anna Antczak w dniu 25 listopada 2019 roku uczestniczyła w konferencji organizowanej przez Narodową Radę Rozwoju i Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pt. ,,Nie tylko deinstytucjonalizacja. 20 lat reformowania systemu pieczy zastępczej w Polsce – bilans dokonanych zmian”.

Wystąpienia wprowadzającego dokonał dr hab. Marek Rymsza, następnie głos zabrała Pani Marlena Maląg – Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Pani Minister podczas swojego wystąpienia podkreślała rolę rodziny w życiu każdego człowieka. Skuteczna pomoc dla rodzin przeżywających trudności w opiekowaniu się i wychowaniu dzieci oraz skuteczna ochrona dzieci może być osiągnięta przez współpracę wszystkich instytucji i organizacji pracujących z dziećmi i rodzicami.

Następnie swoimi spostrzeżeniami podzielili się pracownicy naukowi. Prelegentami byli: dr hab., prof. ucz. Marek Andrzejewski z Uniwersytetu Szczecińskiego z wykładem – Sąd rodzinny, służby społeczne i środowiskowi partnerzy wobec wychowanków pieczy zastępczej i ich rodzin.
dr hab. Mariola Racław z Uniwersytetu Warszawskiego z wykładem – Rodziny zastępcze jako usługa wsparcia dzieci i rodzin. Między uspołecznieniem a profesjonalizacją, dr hab., prof. ucz. Maria Kolankiewicz z Uniwersytetu Warszawskiego z wykładem – Placówki opiekuńczo-wychowawcze po 20 latach zmian.

W konferencji uczestniczyli naukowcy, starostowie, prezydenci miast, dyrektorzy PCPR oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych i środowiska rodzin zastępczych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)
  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    .....

    Do KCI : Przestańcie Opisywać głupoty związane z PiS , a zacznijcie rzetelne i prawdziwe dziennikarstwo które pozbawione jest wpływu politycznego !!