Reklama

Greckie impresje w Bibliotece Miejskiej czas start

Opublikowano:
Autor:

Greckie impresje w Bibliotece Miejskiej czas start - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja „Z tego wszystkiego mądrość jest początkiem wszelkiego dobra i dobrem najwyższym” - Epikur. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie projekcją filmu "Grek Zorba" M.Cacoyannisa rozpoczyna dziś Greckie impresje. Film, w którym będzie można obejrzeć znakomitą rolę Anthonego Quinna należy do klasyki kina.

Basil, nieśmiały pisarz przybywa z Anglii na piękną grecką wyspę - Kretę. Poznaje tam Alexisa Zorbę, pogodnego, towarzyskiego Greka. Gdy Zorba podejmuje pracę w opuszczonej kopalni Basila, rozpoczyna się dla Anglika ważna lekcja - z obserwatora świata, staje się powoli jego częścią. Optymizm i zaraźliwa radość życia Zorby są tak silne, że nawet przeciwności losu nie są w stanie zburzyć pogody jego ducha.

Film z polskimi napisami, dla wytrwałych kawa i herbata. W ramach Greckich impresji ponadto będzie można uczestniczyć w lekcji czytania książki A. Michalopoulou "Dlaczego zabiłam moją najlepszą przyjaciółkę?" prowadzonej przez Agnieszkę Wolny-Hamkało z Tygodnika Powszechnego (18 kwietnia o godz. 13:00), a także w warsztatach tańca greckiego prowadzonych przez Patrycję Lichą (19 kwietnia o godz. 11:00). Na zakończenie greckich dni w bibliotece- spotkanie z pisarzem Makisem Tsitasem 19 kwietnia o godz. 18:00. Wejściówki i zapisy na warsztaty w Czytelni.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE