Reklama

Reklama

Jazz club w bibliotece. Plenerowy Krzemiński Quartet

Opublikowano: 13 czerwca 2021 18:28
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Mimo kapryśnej aury, w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie odbyło się kolejne spotkanie w ramach Jazz club w bibliotece. Tym razem koncertował Krzemiński Quartet. W skład zespołu wchodzą: Piotr Krzemiński – trąbka, Marta Sobczak – fortepian, Bartosz Stępień – kontrabas, Przemysław Kuczyński – perkusja.

Reklama

Gospodarz wieczoru - PIOTR KRZEMIŃSKI, trębacz jazzowy i kompozytor - w latach 2006 – 2015 grał poza granicami Polski, najpierw podczas kilkukrotnych turnee  po Europie z teatrami musicalowymi, później biorąc udział w różnorodnych projektach muzycznych na całym świecie. Po powrocie do kraju, grał w założonych przez siebie zespołach jazzowych Krzemiński/Parker/Serafiński TRIO, Krzemiński Reunion Project i współpracował min. z takimi wykonawcami jak: Elżbieta Adamiak, Michał Urbaniak, Bogusław Mec, Krystyna Prońko czy Urszula Dudziak.
BARTOSZ STĘPIEŃ - kontrabas Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Brał udział w warsztatach jazzowych prowadzonych przez takich basistów jak Zbigniew Wegehaupt, Andrzej Cudzich, Marcin Pospieszalski oraz wykładowcy z Berkley College of Music. Z kwartetem jazzowym Basscount zajął pierwsze miejsce w łódzkich zmaganiach jazzowych. Współtwórca zespołu Fuzja. Brał udział w nagraniach płyt jazzowych m.in Macieja Tubisa, Michała Kobojka, Janusza Leśniewskiego. Współpracuje z takimi muzykami jak Janusz Skowron, Maciej Strzelczyk, Maciej Tubis, Włodzimierz Pawlik, Włodzimierz Kiniorski, Michał Kobojek. Obecnie prowadzi  studium muzyki jazzowej „GRAMOFFON”. Jest również kompozytorem i aranżerem własnej muzyki na przeróżne składy od kwartetu smyczkowego po combo jazzowe.
MARTA SOBCZAK, absolwentka AM w Łodzi w klasie fortepianu, współpracowała min z Big Bandem AM w Łodzi, z którym uzyskała nagrodę Grand Prix w Nowym Tomyślu, koncertowała także z Salsa Tropical Josego Torresa, współtworzyła zespół Marta Sobczak Czwórbęd. Koncertuje ponadto z Big Bandem Fabryka Wełny i Krystyną Prońko.
PRZEMYSŁAW KUCZYŃSKI, polski perkusista, muzyk sesyjny,, kompozytor, realizator nagrań. Współpracował lub współpracuje z takimi artystami jak: Edyta Górniak, Zbigniew Wodecki, Janusz Radek, Krzysztof Ścierański, Bernard Maseli. Zbigniew Jakubek,Marek Kościkiewicz, Robert Chojnacki, Michał Urbaniak, Włodzimierz Pawlik i wielu innych. W 2007 został nominowany do Oskara Jazzowego w kategorii łódzki muzyk  jazzowy. Jako sideman wziął udział w nagraniu kilkudziesięciu płyt.
 
Słuchacze mieli okazję posłuchać przedwojennego, amerykańskiego jazzu i swingu. Nikomu nie przeszkadzała zmienna pogoda, gdyż zebrani rozgrzewali się rytmami takich utworów jak Hello Dolly, Karawana, czy When the Saints Go Marching In.
Koncert, tym samym, otworzył letnią propozycję kulturalną biblioteki dla mieszkańców Kutna.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)