Reklama

Jazzowa etiuda dla Polski już w ten piątek

Opublikowano:
Autor:

Jazzowa etiuda dla Polski już w ten piątek - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja W najbliższy piątek, 8 listopada o godz. 18.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie obędzie się Jazzowa etiuda dla Polski - koncert wokalistki jazzowej Małgorzaty Biniek przy akompaniamencie pianisty, kompozytora Witolda Janiaka. Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu Jazz Club w bibliotece i jest wpisane w kutnowskie obchody Odzyskania Niepodległości.

Małgorzata Biniek – wokalistka, pedagog, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej im. Henryka Melcera w Kaliszu w klasie śpiewu solowego, oraz Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku wokalistyka jazzowa. Finalistka i laureatka wielu ogólnopolskich konkursów i festiwali m.in. Festiwalu "Pamiętajmy o Osieckiej" w Warszawie. Współpracowała m.in. z Lorą Szafran, Anną Gadt, Grzegorzem Karnasem, Bogusławem Kaczmarem, Nikolem Kołodziejczykiem, Jackiem Piskorzem, Filharmonią Śląską, Filharmonią Kaliską, Obecnie współtworzy jazzowy kwartet wokalny "The Sound Pack", którego płyta ukazała się niedawno, a także pracuje nad własnym materiałem. Oprócz działalności koncertowej prowadzi klasę śpiewu estradowego i zajęcia z emisji głosu na uczelniach wyższych.

Witold Janiak - Pianista, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Wraz z zespołem Witold Janiak Mainstreet Quartet, którego jest twórcą i liderem, zdobył Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej i Krokus Jazz Festival i wiele innych licznych nagród i wyróżnień. Brał udział w słynnym projekcie "Koncert na 21 fortepianów". Dwukrotnie koncertował solo w sali im. Yehudi Menuhina w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Wykłada fortepian jazzowy, harmonię i improwizację w Akademii Muzycznej w Łodzi. Dwukrotny laureat Nagrody "Oscar Jazzowy" Stowarzyszenia Melomani w 2009 I 2014 roku. Współpracował m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Cezarym Konradem, Maciejem Kądzielą, Markiem Kądzielą, Krzysztofem Ścierańskim, Adamem Rymarzem, Michałem Kobojkiem, oraz Tatianą Okupnik i Moniką Brodką. Wydał sześć autorskich płyt.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE