Reklama

Reklama

Jutro wyjątkowe spotkanie w bibliotece! Do Kutna przyjedzie...

Opublikowano: śr, 19 lut 2020 16:47
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Jutro o godz. 18:00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie odbędzie się kolejne spotkanie w ramach projektu Kutno z pasją. Tym razem gościem będzie Renata Cygan - artystka, poetka, tłumacz, fotograf, grafik komputerowy, od niedawna redaktor naczelna magazynu literackiego Post Scriptum.

Reklama

Mieszka od 1992 roku w Anglii. Pracuje w mediach, w jednej z największych amerykańskich firm broadcastingowych – AMC Networks International. Pisze wiersze liryczne i satyryczne, tłumaczy na język angielski poezję i opowiadania swoich kolegów po piórze.

Dotychczas wydala 4 autorskie tomiki wierszy: „Kolorowa”, satyryczny“Piórkozwiewnie”, „Trzy Księżyce” i dwujęzyczny „Bywam Trubadurem”. Piąty tomik w przygotowaniu.

Zaprojektowała wiele (ok. 50) okładek i setki ilustracji do książek. Jest członkiem Stowarzyszenia Autorów Polskich Oddziału II Warszawskiego i Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie. Laureatka wielu konkursów literackich (ogólnopolskich i międzynarodowych).

Jej wiersze tłumaczone były na języki: angielski, rosyjski, białoruski, turecki, włoski, telugu i prezentowane w licznych magazynach i antologiach w kraju i za granicą. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych festiwalach poezji na świecie, prezentując polską literaturę (ostatnio w Indiach).

Miłośniczka języka polskiego, oryginalnych metafor, zabawy słowem i rymów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)
  • 2 lata temu | ocena +2 / -2

    obserwator

    A ja myślałem, że przyjedzie p. Tokarczuk!!!