Reklama

Reklama

Już jest! Prezentowali kolejny tom "Kutnowskiego Słownika Biograficznego"

Opublikowano: pt, 30 lis 2018 19:56
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja W sali tarasowej Kutnowskiego Domu Kultury odbyła się dziś promocja IV tomu "Kutnowskiego Słownika Biograficznego". Celebrowali nie tylko pracownicy i dyrekcja Muzeum Regionalnego w Kutnie bowiem wśród zaproszonych gości znaleźli się także m.in. przedstawiciele władz miasta i powiatu czy też pracownicy kultury i oświaty. Całość okrasił występ muzyczny w stylu lat 20. i 30.

Reklama

W programie była prezentacja zawartości słownika, przedstawienie wybranych biogramów - Alfreda Vaedtke oraz Karola Straniawskiego. a także koncerty duetu - Pauliny Wróblewskiej oraz Michała Chojnackiego. Dzisiejsze spotkanie promocyjne, które rozpoczęło się o godz. 18:00 w sali tarasowej Kutnowskiego Domu Kultury poprowadził zastępca dyrektora Muzeum Regionalnego w Kutnie - Piotr Stasiak. Przybyłych gości powitał także dyrektor Muzeum Regionalnego Grzegorz Skrzynecki.

Wydarzenie rozpoczęło się od złożenia gratulacji przez Prezydenta Miasta Kutno Zbigniewa Burzyńskiego Michałowi Jabłońskiemu, pomysłodawcy i opiekunowi merytorycznemu warsztatów fotograficznych „Lepiej zrób zdjęcie”, sfinansowanych z Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego 2017.

Galę uświetnił recital Pauliny Wróblewskiej, której akompaniował Michał Chojnacki. Zaprezentowane utwory nawiązywały do lat 20. XX wieku i tym samym wpisywały się w klimat epoki, której w dużej mierze poświęcone jest wydawnictwo. Pracownicy Muzeum Regionalnego, Katarzyna Erwińska i Michał Jabłoński, zaprezentowali fragmenty biogramów: Karola Hipolita Jana Starnawskiego, który napisał Jan Bolesław Nycek i Alfreda Vaedtke, autorstwa Elżbiety Szubskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)
 • 3 lata temu | ocena +0 / -0

  pink

  dla czego słownik nie jest w kolorze różowym tylko jakiś smutny brąz. Powinien być jak wszystko w naszym mieście w kolorze RÓŻOWYM. To jakiś sabotaż ?

 • 3 lata temu | ocena +1 / -1

  SKutnowianin

  A brak najważniejszych informacji - gdzie można go kupić i za ile?!

  • 3 lata temu | ocena +1 / -1

   ksb

   Słownik można kupić w siedzibie Muzeum (jeszcze w ratuszu :) ) w cenie 25 zł