Reklama

Reklama

Już jutro Dezerter zagra w Kutnie

Opublikowano: 19 października 2017 19:59
Autor:

Już jutro Dezerter zagra w Kutnie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Już jutro Dezerter zawita do Kutna po raz pierwszy, w dodatku będzie to rozpoczęcie jesiennej trasy koncertowej zespołu! Koncert , który rozpocznie się o godz. 19 w Moto Pub Garage (ul. Grunwaldzka 37) organizowany jest przez Kutnowską Kuźnię Kultury ze środków Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Wstęp jest bezpłatny, ale ilość miejsc ograniczona.

Reklama

Dezerter to zespół punkrockowy, który powstał w Warszawie w maju 1981 r. Grupa przyjęła prowokacyjną wówczas nazwę SS-20 (pochodzącą od radzieckich rakiet z głowicami nuklearnymi), którą była zmuszona zmienić w okresie stanu wojennego. Już jako Dezerter zespół nagrał singiel „Ku przyszłości” (1983). W 1985 r. ukazały się dwie kompilacje z piosenkami Dezertera: „Fala” i „Jak punk to punk”. Rok 1987 przyniósł wydanie w USA przez Maximum Rock'n'Roll pierwszej długogrającej płyty Dezertera „Underground Out Of Poland” oraz pierwszej (ocenzurowanej) płyty w kraju – „Kolaboracja”. Rok 1989 to kolejny album – „Kolaboracja II”, a 1990 – „Wszyscy przeciwko wszystkim” (wydana w Polsce i we Francji) oraz dwumiesięczna trasa po Europie Zachodniej (Szwajcaria, Niemcy, Francja, Holandia) i Japonii.

Kolejne lata działalności przyniosły ważne płyty dla polskiej sceny niezależnej, m.in. „Blasfemię” (1992), „Ile procent duszy?” (1994), „Mam kły mam pazury” (1996), „Ziemia jest płaska” (1997). W XXI w. ukazały się trzy studyjne albumy: „Nielegalny zabójca czasu” (2004); „Prawo do bycia idiotą” (2010), który został doceniony nie tylko przez słuchaczy, ale wyjątkowo również przez branżę muzyczną, czego wyrazem była nagroda Fryderyk 2010; oraz „Większy zjada mniejszego” (2014). W 2016 r., po 33 latach, został wznowiony singiel „Ku przyszłości”.
Zespół aktywnie koncertuje nie tylko kraju, ale również w wielu krajach Europy (Czechy, Niemcy, Wielka Brytania, Finlandia) oraz w Stanach Zjednoczonych.
Przez lata piosenki Dezertera ukazywały się na wielu składankach w Polsce i na świecie oraz trafiły na ścieżki dźwiękowe kilku filmów.
Dezerter to:
Robert Matera – gitara, śpiew
Krzysiek Grabowski – perkusja, teksty
Jacek Chrzanowski – bas.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)
  • 4 lata temu | ocena +2 / -2

    ANONYMOUS

    KCI to lipa manipulowane wiadomosci i cenzurowane komentarze. Nie warto nic komentowac bo jak napiszesz za dużo albo komuś nie na rękę to wykasują. Jak za komuny...i wcale nie mam na myśli niecenzuralnych treści ale prawdziwe informacje które sa nie na rękę kiejkutom

  • 4 lata temu | ocena +3 / -3

    0987654321

    DEZERTER zawsze na czasie ----- dziś polityczna banda wycina Puszczę Białowieską! "W pustym lesie rodzi się świadomość że to ostatnia chwila żeby się przebudzić I chociaż drzewa zostały już wycięte To nadal nie obchodzi to zbyt wielu ludzi Beton jest zazdrosny o wszystko co żywe Niczym nowotwór pożera krajobraz My stoimy zupełnie bezradni Zamiast coś zrobić dla własnego dobra Jest w tym jakiś ponury symbol że człowiek rozumny Właśnie z drewna, a nie z plastiku Produkuje trumny Martwe drzewo nie oddycha już dla nas Po prostu się przewraca zupełnie bez krzyku I wszystkim się wydaje że nie ma problemu Bo nie skarży się i umiera po cichu Można jeszcze długo mówić na ten temat I szkoda tylko, że tak banalne prawdy Mimo, że przecież dotyczą nas wszystkich Nie docierają do tej politycznej bandy"