Reklama

Reklama

Już w ten weekend: KDK szykuje gratkę dla najmłodszych!

Opublikowano: wt, 27 lip 2021 07:22
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Na ten weekend Kutnowski Dom Kultury przygotował dla małych mieszkańców dwa spektakle oraz szereg atrakcji.

Reklama

Sobota, 31 lipca, godz. 17:00:

Spektakl Teatru Forma "O tym jak Psi Patrol poznał Cyber Wiedźmę" przestrzega dzieci przed negatywnymi skutkami uzależnienia od mediów cyfrowych, pokazując jak cudownie można zorganizować czas na świeżym powietrzu!

W programie m.in.:

konkursy i animacje taneczne prowadzone przez Chase'a i Marshalla z "Psiego Patrolu",

spektakl teatralny "O tym jak Psi Patrol poznał Cyber Wiedźmę",

pokaz mega baniek mydlanych,

skręcanie balonów,

zabawy z chustą animacyjną,

przeciąganie liny oraz wiele innych zabaw i konkursów.

Podczas pokazu mega baniek mydlanych animatorzy wraz z dziećmi potrafią wyczarować ogromne bańki mydlane przy pomocy specjalnego, profesjonalnego płynu. Aktorzy dzięki swoim zdolnościom manualnym pokazują jak wykonać ciekawe figurki z balonów, które mali uczestnicy otrzymują na pamiątkę. Natomiast zabawa z chustą animacyjną może przybierać różne formy, wszystko zależy od pomysłowości i fantazji dzieci!

---

Niedziela, 1 sierpnia, godz. 12:00:

"Mama bohatera" to opowieść o relacji dziecka z rodzicem – o jej granicach i cienkiej linii pomiędzy opiekuńczością rodzica, a niezależnością dziecka. Spektakl realizowany jest w planie żywym i lalkowym. Oryginalny tekst picturebooka duetu autorskiego Roberto Malo i Francisco Javiera Mateo został napisany od nowa, rozbudowany, poszerzony o kilka epizodów oraz wzbogacony piosenkami. Cała historia jest zagrana, opowiedziana i zaśpiewana.

W warstwie plastycznej, współpraca z Alicją Kocurek, ilustratorką i autorką scenografii, gwarantuje stworzenie nowej jakości: formy odpowiedniej dla teatralnej adaptacji, ale też głęboko osadzonej w sztuce ilustrowania, sztuce przekładania opowieści na obraz. Głównym elementem organizującym przestrzeń gry jest spódnica tytułowej mamy bohatera. W niej skrywać się będą światy i przestrzenie. Z niej wszystko będzie się wyłaniać i do niej powracać. Spódnica będzie zamkową górą, to znów jej wnętrze otworzy się, by ukazać pałacowe komnaty. Na jakiś czas zniknie, rozpadnie się na elementy tworzące jakiś krajobraz, by po chwili znów powrócić do swej właściwej funkcji, stając się częścią garderoby. To swoiste uniwersum przechodzić będzie kolejne metamorfozy, pobudzając wyobraźnię widza i za każdym razem zaskakując go prostotą w budowaniu skojarzeń i iluzji.

Reżyseria: Maciej Nogieć, Bartosz Socha

Muzyka: Kamil Zawiślak

Występują: Beata Zawiślak. Bartosz Socha, Szymon Strużek

Scenografia: Alicja Kocurek, Maciej Nogieć

Scenariusz i teksty piosenek: Maciej Nogieć

Kostiumy Dorota Hyla

Plakat: Alicja Kocurek

Choreografia: Radosław Lis

Realizacja dźwięku i światła: Beniamin Lediński

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)