Reklama

Reklama

Kilkanaście warsztatów dla dzieci. Zakończyli wyjątkowy program [ZDJĘCIA]

Opublikowano: sob, 20 lis 2021 12:28
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Nieformalna grupa "BOHO dziewczyny" we współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom z Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych "Wyspa Skarbów" w ramach programu „Mikrogranty w Łódzkiem 2021” w minionym tygodniu zakończyła realizację programu arteterapeutycznego „BOHO – w stronę natury”.

Reklama

W ramach programu zrealizowano 14 warsztatów. Koncentrowały się one wokół pracy z naturalnymi produktami. Uzyskanymi efektami było nabycie przez uczestników nowych umiejętności, technik oraz rozwój ich zainteresowań. Zwiększyła się wiedza młodych ludzi na temat możliwości wykorzystania naturalnych tworzyw do dekoracji wnętrz.

Realizując warsztaty wśród uczestników kształtowało się poczucie estetyki, kreatywność. Uzyskanymi efektami był również wzrost poczucia wartości, kompetencji. W trakcie tworzenia widoczna była relaksacja i odprężenie. Atmosfera komfortu i radości wyzwalała u dzieci i młodzieży spontaniczne reakcje, pomysły i radość. Ponadto zachęcała do rozmów, wymiany własnego zdania i pomysłów. Poprzez tworzenie uczestnicy zwiększali umiejętność wyrażania emocji, rozładowania napięć.

Podsumowaniem programu była zorganizowana wystawa wykonanych prac oraz słodki poczęstunek. Podczas wystawy uczestnicy mieli możliwość zaprezentować swoje wytwory. Panowała radosna, przyjemna atmosfera, dzieci i młodzież chętnie rozmawiali na temat procesu powstawania przedmiotów w klimacie boho. Każdy z dumą prezentował swoją twórczość.

Program "BOHO w stronę natury" był zadaniem realizowanym przez Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS finansowanym przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.  

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)