Reklama

Reklama

Krośniewicki koncert pieśni patriotycznych i rozstrzygnięcie konkursów muzealnych

Opublikowano: 3 grudnia 2017 03:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Dnia 26 listopada br. w Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach miał miejsce uroczysty koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru Seniora „Młodzi Duchem” pod kierunkiem Janiny Arent. Tuż po nim odbyło się wręczenie nagród w konkursach przygotowanych przez muzeum.

Reklama

W programie koncertu mogliśmy wysłuchać m.in. "Marsz, marsz Polonia"; "Czerwone maki na Monte Cassino"; "Rozszumiały się wierzby płaczące" i wiele innych. Prezentowanym pieśniom przysłuchiwali się przedstawiciele władz samorządowych, m.in. Tadeusz Woźniak – Poseł na Sejm RP, Zdzisław Trawczyński – Wicestarosta Kutnowski, Julianna Barbara Herman – Burmistrz Krośniewic, ks. proboszcz Tomasz Jackowski, prezesi przedsiębiorstw, dyrektorzy szkół i instytucji oraz sympatycy muzeum, a także młodzież szkolna wraz z rodzicami i opiekunami.

Licznie zgromadzona publiczność miała możliwość próby swoich umiejętności wokalnych podczas wspólnego śpiewania najbardziej znanych pieśni. Po koncercie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursach przygotowanych przez Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach. Ilość zgłoszonych prac miło zaskoczyła organizatorów. Oddano 109 rysunków oraz 10 prezentacji multimedialnych.

W konkursie plastycznym dla szkół podstawowych pt.: „Józef Piłsudski – moim bohaterem” nagrody otrzymali:

w kategorii 1: klasy I-III:

 • I miejsce - Maja Kotlińska - SP nr 1 w Krośniewicach,
 • II miejsce - Filip Rożnowski - SP im. gen. Wł. Andersa w Nowem,
 • III miejsce - Alicja Bartłomiejczak - SP nr 1 w Krośniewicach,
 • wyróżnienia - Wiktoria Walczewska (SP im. gen. Wł .Andersa w Nowem) oraz Wiktoria Frontczak, Oliwia Frontczak, Sandra Borzechowska, Marek Borkowski i Kacper Wosiak (wszyscy z SP nr 1 w Krośniewicach);

w kategorii 2: klasy IV-VI:

 • I miejsce - Iga Chlebos - SP im. M. Butler w Ostrowach,
 • II miejsce - Miłosz Moruzgała - SP nr 1 w Krośniewicach,
 • III miejsce - Mateusz Pietrzak - Katolicka SP im. Bł. Jana Pawła II w Zalesiu,
 • wyróżnienia - Oliwia Feliniak i Julia Prądzyńska (Katolicka SP im. Bł. Jana Pawła II w Zalesiu) oraz Mateusz Marciniak ,Hubert Szadkowski i Zuzanna Lewandowska (wszyscy SP nr 1 w Krośniewicach);

kategoria 3: klasy VII:

 • I miejsce - Julia Rogowska - SP nr 1 w Krośniewicach,
 • II miejsce - Justyna Ciesielska - SP nr 1 w Krośniewicach,
 • III miejsce - Nikola Wysocka - SP nr 1 w Krośniewicach.

W konkursie dla młodzieży na prezentację multimedialną pt: „Patriotyzm z wąsem” zapadły następujące rozstrzygnięcia:

 • I miejsce - Monika Zientarska - Gimnazjum im. gen.Wł. Andersa w Ostrowach,
 • II miejsce - Zuzanna Rulewicz - SP im. gen. Wł. Andersa w Nowem,
 • III miejsce - Marcin Matusiak -SP nr 1 w Krośniewicach.

Oprócz uczniów nagrodzeni zostali także nauczyciele-opiekunowie. Za przygotowania do konkursu plastycznego podziękowania i upominki otrzymały panie: Katarzyna Miziołek, Maria Lewandowska, Małgorzata Stasiak, Magdalena Kacprowicz, Hanna Nowak, Katarzyna Pietrzak i Romana Kłopska (SP nr 1 w Krośniewicach), Sławomira Woźniak i Grażyna Sobczyk (SP im. gen. Wł. Andersa w Nowem), Agnieszka Rybnik (SP im. M. Butler w Ostrowach) oraz Aleksandra Kołodziejska (Katolicka SP im. Bł. Jana Pawła II w Zalesiu). W konkursie na prezentację: Agnieszka Rybnik (Gimnazjum im. gen. Wł. Andersa w Ostrowach), Aleksandra Antoniewicz (SP im. gen. Wł. Andersa w Nowem) oraz Tomasz Sobczak (SP nr 1 w Krośniewicach).

Konkurs nie odbyłby się i nie miał tak pięknej oprawy bez hojności sponsorów którymi byli: Urząd Miejski w Krośniewicach, Starostwo Powiatowe w Kutnie, Bank Spółdzielczy w Krośniewicach, Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa „Przyszłość”, „Rol-Głaz” s.c. w Głaznowie, Pizzeria „Lęśna” w Krośniewicach, Pizerria K-2 w Krośniewicach , Piekarnia w Krośniewicach Iwona i Cezary Jeziorscy, Lewiatan Sklep spożywczy w Ostrowach, Artykuły Wielobranżowe i Księgarstwo – Elżbieta Antczak w Krośniewicach, Expom sp. z o.o. w Krośniewicach.

Organizatorzy składają podziękowania wszystkim sponsorom, darczyńcom oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia. Gorące podziękowania także kierowane są do wszystkich uczniów i opiekunów za przygotowanie prac konkursowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)
 • 4 lata temu | ocena +1 / -1

  Jarosław

  Wozniak schowaj tą swoją zdradziecka mordę i soieoszaj stąd! Nie chcemy cię tu ! Idź do Rydzyka i zrób mu laskę to może cię poprze w kolejnych wyborach.

 • 4 lata temu | ocena +4 / -4

  kutnowiak

  Poseł jak zwykle wie gdzie się ustawić,Szkoda że ani razu nie zaprosili pana do radia itp.Kolejna kadencja a pan nadal jest nikim,taki młody Rzymkowski dwa lata dopiero w sejmie a udziela się wszędzie .Pan jedynie do kasy lata po diety poselskie i fotografuje się w lokalnych mediach.Wstyd,karierowicz bez idei .Życzymy zupki z Mopsu i zasiłku 400 złotych.

 • 4 lata temu | ocena +4 / -4

  Maciek z Oławy

  Panie Woźniak wstydzę się Pana . Jest Pan zwykłym hipokrytom i cynikiem! A w ogóle to spieprzaj dziadu!