Reklama

Reklama

Kutnowska diwa w oporowskim zamku

Opublikowano: ndz, 10 gru 2017 22:56
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Obchody 45-lecia Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej nie mogłyby się obyć bez koncertu i to takiego, w którym główną rolę zagra prawdziwa diwa prosto z Kutna. Mowa tu o nietuzinkowej Małgorzacie Pawłowskiej, która dała dzisiejszego wieczoru recital w sali rycerskiej oporowskiego Muzeum-Zamku.

Reklama

Małgorzacie Pawłowskiej towarzyszyła Monika Kolasińska przy fortepianie oraz Katarzyna Drelich, która gościnnie zaśpiewała z kutnianką duet "Barcarolle" z opery "Les contes d'Hoffmann" Jacuques'a Offenbach'a. Kolejnym regionalnym "akcentem" był prowadzący wieczór, pochodzący z Kutna Maciej Oswald.

Publiczność została oczarowana jedenastoma utworami, wśród których znalazły się m.in. pieśni "Pamiętam ciche, jasne, złote dnie" Mieczysława Karłowicza, "Zueignung", "Allerseelen" i "Cacile" Richarda Straussa oraz scena listu Tatiany z opery "Eugeniusz Oniegin" Piotra Czajkowskiego. Nie obyło się również bez bisów, które były odpowiedzią na owacje na stojąco, którymi została nagrodzona śpiewaczka.

Małgorzata Pawłowska ukończyła Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Karola Kurpińskiego oraz I LO im. Gen. J. H. Dąbrowskiego. Sopranistka koncertuje zarówno w kraju, jak i za granicą (m.in. w Niemczech, Chorwacji, we Włoszech). Śpiewaczka brała udział w wielu kursach mistrzowskich (m.in. z Agnieszką Mikołajczyk i Teresą Żylis-Garą) i konkursach, otrzymała m.in. wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju, a także została finalistką w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Zinki Milanov w Rijece w Chorwacji. Dotychczas wcieliła się w role Hrabiny z "Wesela Figara" W. A. Mozarta i Donny Anny z "Don Giovanniego" tego samego kompozytora, a obecnie przygotowuje się do roli Fiordiligi z "Cosi fan tutte" Mozarta i Tatiany z "Eugeniusza Oniegina" P. Czajkowskiego. Śpiewała również partie sopranowe w "Mass of Joy" Z. Falkowskiej, "Completorium" G. G. Gorczyckiego, "Requiem" G. Faure, "Ewcultate Jubilate" W. A. Mozarta oraz "Mszy nelnońskiej" J. Haydna. Małgorzata Pawłowska od 3 lat związana jest z warszawską sceną burleski, w kwietniu tego roku wystąpiła również ze znanym warszawskim kabaretem autorstwa Michała Walczaka i Macieja Łubieńskiego. Obecnie jest studentką roku dyplomowego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w klasie dziekana Wydziału Wokalno-Aktorskiego prof. Ryszarda Cieśli.

Katarzyna Drelich historię z muzyką rozpoczęła os gry na gitarze klasycznej, w wieku 7 at idąc do szkoły muzycznej. Rozwijając się osiągnęła wiele sukcesów koncertując m.in. w Belgii, Francji czy Niemczech. Śpiewu uczy się od dwóch lat, jest studentką drugiego roku na Uniwersytecie Muzycznych Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Ryszarda Cieśli.

Monika Kolasińska - pianista, korepetytor śpiewaków. Absolwentka, a obecnie wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Ze śpiewakami współpracuje od 15 roku życia. W 2016 r. za działalność artystyczno-dydaktyczną została uhonorowana Nagrodą Rektora UMFC.

Maciej Oswald - z wykształcenia polonista, z zawodu radiowiec. Absolwent I LO im. Gen. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie i Uniwersytetu Warszawskiego. Od kilku lat łączy słowo mówione z pisanym na antenie Polskiego Radia - Czwórki. Na co dzień zajmuje się nauką i nowymi technologiami.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)
  • 4 lata temu | ocena +5 / -5

    aaaaaaaaaaa

    a kiedy koncert w Kutnie (może w CTMiT)?

  • 4 lata temu | ocena +8 / -8

    Zachwycony

    Wspaiale :-)