Reklama

Reklama

Kutnowska młodzież uczy się rzeźby od uznanego artysty. Trwa kolejna edycja „Mistrza Tradycji”

Opublikowano: śr, 19 maj 2021 12:34
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Muzeum Regionalne w Kutnie rozpoczęło realizację programu „Kultura ludowa i tradycyjna 2021” w ramach zadania „Mistrz Tradycji”. Projekt dofinansowany został z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Reklama

W ramach projektu wychowankowie Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Tęcza” w Kutnie, mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań rzeźbiarskich, a przede wszystkim pogłębiania wiedzy i praktycznych umiejętności pod okiem „Mistrza Tradycji”, uznanego i cenionego kutnowskiego rzeźbiarza, Antoniego Kamińskiego. Przedsięwzięcie rozpoczęło się już w kwietniu i potrwa do października 2021 roku. Zakończy się wystawą powarsztatową, na której zaprezentowane zostaną rzeźby młodych adeptów.

Tegoroczne zadanie, które czeka na uczestników to tworzenie pojedynczych rzeźb figuralnych - postaci przedstawiających chłopca i dziewczynę w tradycyjnych, łęczyckich strojach ludowych. Uzdolniona młodzież: Kinga Matysiak, Ania Matysiak, Jakub Marek i Przemek Stańczyk, z wielkim zaangażowaniem i dokładnością stosują się do  wszelkich wskazówek,  udzielanych im przez Antoniego Kamińskiego. Szkolenia odbywają się w pracowni rzeźbiarza. 

Autorem i koordynatorem merytorycznym realizacji zadania jest Sylwia Kacalak - asystent Muzeum Regionalnego w Kutnie.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE