Reklama

Reklama

Kutnowska „Wyspa Skarbów” realizuje wyjątkowy różany projekt. Zobacz, czego dotyczy [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 1 paź 2021 11:20
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych „Wyspa Skarbów” w Kutnie bierze udział w projekcie „Różane Kutno”. Akcja ma za zadanie rozbudzić pasje, zdolności i talenty najmłodszych oraz pomóc im w podniesieniu pewności siebie i samoakceptacji.

Reklama

Projekt „Różane Kutno” kontynuowany jest po krótkiej wakacyjnej przewie. Przedsięwzięcie współfinansuje Fundacja PZU, a cała akcja skierowana jest do wychowanków pieczy zastępczej: rodzinnej i instytucjonalnej z powiatu kutnowskiego. 

- Są to dzieci i młodzież często o zaniżonej samoocenie oraz niższym poczuciu własnej wartości, nie wierzące w swoje umiejętności i zdolności. Często poszukujący swoich wartości i wzorców w świecie wirtualnym, nie zawsze zgodnych z normami społecznymi – mówi Agnieszka Czajkowska, pedagog POW Tęcza w Kutnie. 

Celem projektu jest stworzenie alternatywnych form spędzania czasu wolnego zapobiegających pojawieniu się zachowań ryzykownych, rozbudzenie pasji, rozwijanie zdolności oraz talentów. 

Ważne jest pokazanie im możliwości odnoszenia sukcesów i pozytywnego funkcjonowania społecznego, kształtowanie umiejętności życiowych i kompetencji społecznych, a także poznanie różnorodnych technik pracy twórczej. Dzieci podwyższają swoją samoocenę, samorealizują się i budują pozytywne relacje.

We wrześniu uczestnicy wzięli udział w warsztatach florystycznych, podczas których przygotowali prace przestrzenne na konkurs na najpiękniejszą kompozycję kwiatową z wykorzystaniem naczyń ceramicznych: dzbanków, filiżanek, buteleczek. Konkurs „Róża- królowa wszystkich kwiatów” zostanie rozstrzygnięty na koniec projektu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE