Reklama

Reklama

Kutnowski Dom Kultury świętuje 45-lecie

Opublikowano: czw, 14 gru 2017 22:59
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Taki wieczór zdarza się raz na ...45 lat. Dziś Kutnowski Dom Kultury świętował swój wielki jubileusz w sali widowiskowej. W programie znalazła się promocja niezwykłego albumu, nagrody dla zasłużonych i koncert Michała Bajora.

Reklama

"Kutnowski Dom Kultury - okazały przeszklony gmach ciekawie wkomponowany w skarpę parku Traugutta. Wypełnione gwarem dzieci i młodzieży sale zajęć artystycznych oraz hobbystycznych. Przytulna, pojemna sala widowiskowo-kinowa. Koncerty, przedstawienia teatralne, uroczystości, wystawy, filmy... Nikt z mieszkających od lat w Kutnie nie wyobraża sobie miasta bez tego miejsca. Wielu z nas było tu nie raz, liczni rozwijali swe zainteresowania i talenty artystyczne. Są też tacy, którzy związali z tym miejscem całe swe życie zawodowe. Często wracają pamięcią do jego początków, przypominają jak to wszystko się zaczęło, jak pół wieku temu zrodziła się idea wybudowania tak okazałej siedziby kutnowskiej kultury, jacy ludzie wypełnili te wnętrza, jakie towarzyszyły im emocje."

Czytamy na wstępie książki „Kutnowski Dom Kultury. 45 lat” autorstwa Teresy Mosingiewicz, którą każdy z publiczności otrzymał w prezencie. Tymi też słowami rozpoczął się wieczór w KDK, gdzie po projekcji filmu nt. placówki, obecny dyrektor KDK Radosław Rojewski dziękował byłej dyrektor. Co znalazło się w albumie, który liczy ponad 400 fotografii?

- Powstała książka, która mam nadzieję, nie jest suchą historią zakładu pracy. Jest to książka, która obrazuje te czasy, w których przyszło nam tutaj pracować, która pokazuje pasjonatów, ludzi, którzy swoim talentem wzbogacali życie tego miasta. Chciałabym, aby państwo tę książkę tak odebrali - mówiła Teresa Mosingiewicz.

Jubileusz stał się również okazją do wyróżnienia osób, które w szczególny sposób przyczyniły się do funkcjonowania KDK. Radosław Rojewski oraz prezydenci miasta Zbigniew Burzyński i Jacek Boczkaja wręczyli nagrody Barbarze Sakson i Wiktorowi Łaszewskiemu – przedstawicielom emerytowanych pracowników Kutnowskiego Domu Kultury, którzy byli obecni przy jego otwarciu i przez wiele lat obserwowali jak się zmienia, współtworzyli wiele imprez i nadal obserwują dalsze poczynania instytucji pracownikom, inż. Zbigniewowi Wirskiemu - budowniczemu domu kultury oraz Jadwidze Rzetelskiej, która odebrała podziękowania w imieniu całej załogi KDK. Wśród wyróżnionych nie zabrakło również Jarka Makowskiego, który otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Kutno za wybitne osiągnięcia artystyczne i twórcze oraz upowszechnianie, ochronę i promocję kultury w roku 2016.

Po podziękowaniach przyszła pora na wyczekiwany od miesięcy koncert Michała Bajora. Dzisiejszego wieczoru artystę wraz z zespołem usłyszeliśmy w projekcie zatytułowanym „Od Kofty... do Korcza”, który jest kilkudziesięcioletnim podsumowaniem artystycznej drogi Bajora. Na wieczór złożyły się utwory muzyczne, które dla samego artysty są ważne, oraz te, o które od lat proszą fani, ale w nowych aranżacjach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)