Reklama

Kutnowski Klub Świadomej Młodzieży z wizytą u Rzecznika Praw Obywatelskich i w Fundacji Artonomia w Warszawie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fundacja Pro Aperte

Kutnowski Klub Świadomej Młodzieży z wizytą u Rzecznika Praw Obywatelskich i w Fundacji Artonomia w Warszawie - Zdjęcie główne

Kutnowski Klub Świadomej Młodzieży z wizytą u Rzecznika Praw Obywatelskich i w Fundacji Artonomia w Warszawie | foto Fundacja Pro Aperte

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Na zaproszenie Biura Rzecznika Praw Obywatelskich, delegaci z Klubu Świadomej Młodzieży z Miasta Róż przybyli do Warszawy, na warsztaty dla młodych samorzeczników. Pozostali członkowie Klubu, odwiedzili siedzibę Fundacji Artonomia.

W czwartek 14.07.2022 r., Klub Świadomej Młodzieży przy Fundacji Pro Aperte odwiedził Fundację Artonomia w Warszawie. Zaproszeni byli także rodzice młodych. Był to jeden z wyjazdów integracyjnych zaplanowanych w ramach projektu „Rozwój i budowa samorzecznictwa w regionie kutnowskim”, mający na celu zacieśnianie więzi z organizacjami działającymi na rzecz idei samorzecznictwa osób w spektrum autyzmu.

Paulina Zawadzka z Fundacji Artonomia przeprowadziła warsztaty dla gości. Tematyką była neuroróżnorodność. Prowadząca spotkanie, omówiła zagadnienie i na przykładach pokazywała, że każdy inaczej odbiera docierające do mózgu bodźce. Zwróciła uwagę, by szanować to, że bodźce, które nie są drażniące dla jednej osoby, drugą mogą wprowadzać w stan frustracji, złości czy nawet bólu.

Równolegle, klubowa delegacja dwóch samorzeczników Kacper Frydrysiak i Łukasz Stasiak z prezesem Fundacji Pro Aperte Przemysławem Saczukiem, gościła na ważnym spotkaniu w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. Zespół RPO zorganizował warsztaty dla młodych samorzeczników. Poruszano kwestie: jak działa Rzecznik Praw Obywatelskich, kim jest i jak może wspierać młodych. To wielkie wyróżnienie dla członków Klubu, którzy mogą zasiadać u boku wielu wybitnych samorzeczniczych organizacji, wspólnie działać na rzecz konkretnych zmian mentalnych i systemowych w dążeniu do budowania społeczeństwa obywatelskiego.

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

#AktywniObywateleDotacje

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE