Reklama

Reklama

BEZPŁATNE konsultacje dla rodziców i nie tylko - ZOBACZ

Opublikowano: 1 kwietnia 2021 20:25
Autor: Paweł Woźniak | Zdjęcie: Pro Aperte

Świadomy Dzień Świadomości Autyzmu | foto Pro Aperte

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja 2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji Fundacja Pro Aperte prowadzić będzie miesięczną kampanię promującą otwartość, empatię i zrozumienie dla odmiennych potrzeb i możliwości osób ze spektrum autyzmu. Kwietniowa kampania ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, upowszechnianie akceptacji dla różnorodności i odmienności rozwojowej, przeciwdziałanie izolacji, dyskryminacji i łamaniu praw osób z autyzmem oraz tworzenie przyjaznego rozumiejącego otoczenia społecznego.

Reklama

2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji Fundacja Pro Aperte prowadzić będzie miesięczną kampanię promującą otwartość, empatię i zrozumienie dla odmiennych potrzeb i możliwości osób ze spektrum autyzmu. Kwietniowa kampania ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, upowszechnianie akceptacji dla różnorodności i odmienności rozwojowej, przeciwdziałanie izolacji, dyskryminacji i łamaniu praw osób z autyzmem oraz tworzenie przyjaznego rozumiejącego otoczenia społecznego.

Misją Fundacji jest tworzenie przyjaznej przestrzeni dla osób niepełnosprawnych,
szczególnie w spektrum autyzmu i ich rodzin. Dla nas każdy człowiek jest cudem,
który chcemy odkrywać a nie naprawiać.

Realizując naszą misję, stworzyliśmy w Kutnie terapeutyczny punkt przedszkolny ToTu dla dzieci w spektrum autyzmu, świetlicę terapeutyczną „Sensorek”, prowadzimy mobilną świetlicę terapeutyczną z dojazdem do domu. Tworzymy Klub Świadomej Młodzieży, nową przestrzeń dla samorzeczników – głównie młodzieży w spektrum autyzmu.

Kwiecień jest miesiącem świadomości autyzmu. Ze względu na panujące obostrzenia związane z pandemią, działania będą przeprowadzane głównie on-line. W czasie trwania naszej kampanii będziemy mówić o  naszych wyjątkowych bohaterach - opowiemy historie naszych podopiecznych, przedstawimy problemy wobec, których nie pozostajemy obojętni i przedstawimy ideę, która nas motywuje do jeszcze większego działania. Pokażemy się także praktyczne. Przeprowadzimy cykliczne konsultacje dla rodziców dotyczące rozwoju dzieci.

„Mam prawo być sobą”

Przygotowaliśmy dla Państwa szereg możliwości w miesiącu kwietniu, w celu podniesienia świadomości na temat autyzmu. Każda środa kwietnia począwszy od 07.04.do 28.04 w godzinach 09.00-10.00 - bezpłatne konsultacje dla rodziców. Zachęcamy do skorzystania z porady wszystkich tych, którzy zaniepokojeni są rozwojem swojego dziecka. Psycholog lub pedagog podczas konsultacji stosować będzie krótką skalę rozwoju dziecka. Każdy czwartek o godzinie 14.00 możecie obejrzeć nas na żywo i poznać osoby, które bezinteresownie nas wspierają i mówią o tym dlaczego chcą pomagać. Oprócz transmisji live, którą możecie obejrzeć tutaj: https://www.facebook.com/FundacjaProAperte/ zachęcamy do udziału w ogólnopolskiej akcji „Kilometry dobra” w której bierzemy udział już po raz drugi https://www.youtube.com/watch?v=C45KYiWkqPo i wspieramy naszych podopiecznych.  Jeżeli tylko chcecie być z nami i pomagać zachęcamy do dołączenia do naszej grupy licytacyjnej https://www.facebook.com/groups/totulicytujemy prowadzonej przez naszych wolontariuszy, wspieranej przez wszystkich naszych dotychczasowych darczyńców i ludzi o wielkim sercu.  Zapraszamy również do naszego sklepu https://www.proaperte.pl/sklep/ w którym można zakupić m.in. naszą książeczkę dla dzieci „Niebieski przyjaciel” lub specjalne koszulki z okazji kwietnia miesiąca autyzmu.

 

Poznajcie NAS https://www.youtube.com/watch?v=qLWGDgM8hJ8

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE