Reklama

Reklama

Kwiecień w kutnowskiej bibliotece. Sprawdź, w jakich atrakcjach warto wziąć udział [LISTA]

Opublikowano: pon, 4 kwi 2022 11:08
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Kwiecień w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie zapowiada się pełen rozmaitych wydarzeń kulturalnych. Na mieszkańców czekać będą m.in. warsztaty, spotkania autorskie i spektakle. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym harmonogramem.

Reklama

6.04.2022 | 18.00 - Filmowe hity dla spóźnialskich

Projekt dla osób, które nie zdążyły obejrzeć na dużym ekranie najgłośniejszych produkcji filmowych ostatnich miesięcy. Kinomaniacy będą mogli nadrobić zaległości w kameralnym kinie. 

Adaptacja powieści Franka Herberta w reżyserii D. Villeneuve’a.

8.04.2022 | 15.00 - Nie zawsze cisza… muzyka w bibliotece

Billy Elliot – musical, reż. Stephen Daldry, muz. Elton John

12.04.2022 | 18.00 – Klub Filmowy. Ucieczka z kina

Projekcja filmu w reż. Petro Germiego, wprowadzenie i dyskusję prowadzi krytyczka filmowa Diana Dąbrowska

14.04.2022 | 16.00 – Czwartek z Kobrą

Spektakl Teatru Sensacji Kobra w reż. M. Nowakowskiego

20 – 22.04 | 9.00 - Konkurs recytatorskie „Pięknie być człowiekiem”

Rejonowe eliminacje dla dzieci i młodzieży

20.04.2022 - Cztery strony świata - INDIANA JONES W SPÓDNICY. ARCHEOLOGICZNE PODRÓŻE DO SUDANU - Anna Jaklewicz

Anna Jaklewicz – podróżniczka, archeolog i antropolog. Autorka książek „Indonezja. Po drugiej stronie raju” i „Niebo w kolorze indygo. Chiny z dala od wielkiego miasta”. Relacje z podróży publikuje m.in. w National Geographic TRAVELER i Magazynie Podróżników TamTam. Jest organizatorką wypraw do Azji i pilotem wyjazdów trampingowych.

W podróży po Sudanie, będziemy odkrywać tajemnice starożytnych piramid, odsłaniać spod piasku stare grobowce i ukryte w nich zabytki. Dowiemy się czym zajmują się poszczególni członkowie wyprawy archeologicznej, jak datują znaleziska i co dzieje się z nimi po odnalezieniu. Po zakończonej misji ruszymy w podróż po współczesnym Sudanie, by odwiedzić jego najciekawsze zakątki. W Chartumie zobaczymy taniec derwiszów – sufickich mistyków, weźmiemy udział w walkach plemienia Nuba i odwiedzimy targ wielbłądów. Na koniec udamy się do Kassali – miasta na pograniczu z Erytreą – ulubionego miejsca sudańskich nowożeńców.

Wejściówki do odebrania od 11 kwietnia.

22.04.2022 - Lokomotywą po wiedzę – Eco Fashion

Warsztaty ekologiczno-artystyczne dla dzieci i młodzieży realizowane we współpracy z Łódzkim Domem Kultury. Grupy z Kutna wybiorą się do Politechniki Łódzkiej i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

25.04.2022 | 17.00 – Kutnowskie koło genealogiczne

Piotr Kowalski poprowadzi warsztaty dotyczące badania więzi rodzinnych

28.04.2022 | 18.00 - Spotkanie autorskie - Jarek Szubrycht i jego najnowsza książka: „Życie, bierz mnie. Biografia Andrzeja Zauchy”. Spotkanie prowadzi dziennikarz Maciej Kierzkowski.

Jatek Szubrycht - dziennikarz "Gazety Wyborczej", specjalizujący się w kulturze popularnej, zwłaszcza muzyce. Redaktor naczelny magazynu "GaMa" (kontynuacji kwartalnika o polskiej muzyce "Gazeta Magnetofonowa"). Publikował również m.in. w "Polityce", "Przekroju", obu wcieleniach "Machiny" i "Filmie", prowadził portale T-Mobile Music i Red Bull Muzyka oraz autorską audycję radiową w Off Radiu Kraków. Autor i tłumacz książek, m.in. wywiadu-rzeki z Marylą Rodowicz, biografii Czesława Mozila i zespołu Vader. Emerytowany wokalista metalowy i autor tekstów, związany z grupą Lux Occulta. Jest autorem pierwszej kompletnej biografii legendarnego Andrzeja Zauchy.Artysta to jeden z największych talentów i najwspanialszych głosów w historii polskiej muzyki, wokalista obdarzony niezwykłą barwą i skalą, a także saksofonista i perkusista. Książka jest jednocześnie opowieścią o wyjątkowej scenie muzycznej Krakowa tamtego okresu, balansującej pomiędzy rozrywką a jazzem, o życiu w trasie i o tym, co dotąd pozostawało za kulisami.

Wejściówki do odebrania od 18 kwietnia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy