Reklama

Literackie Biuro Paszportowe: do Kutna przyjedzie Dominika Słowik

Opublikowano:
Autor:

Literackie Biuro Paszportowe: do Kutna przyjedzie Dominika Słowik - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Kolejne Literackie Biuro Paszportowe już 28 lutego o godz. 18:00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie. Tym razem gościem będzie Dominika Słowik-laureatka Nagrody Paszporty Polityki 2019 z dziedziny Literatura za powieść „Zimowla”. Książka ta została także uhonorowana nagrodą Krakowska Książka Miesiąca Stycznia 2020.

Dominika Słowik swoją pierwszą książkę, „Atlas: Doppelganger”, napisała zamiast pracy magisterskiej. Jako 26-latka została okrzyknięta jedną z najciekawszych pisarek młodego pokolenia, otrzymała świetne recenzje. Autorka urodziła się w 1988 roku w Jaworznie, obecnie mieszka w Krakowie, ale do tej pory przeprowadzała się 15 razy. Studiowała w Hiszpanii, mieszkała we Włoszech, była wolontariuszką w Gwatemali. Interesuje ją historia wszystkich Ameryk, ale najbardziej Ameryki Łacińskiej. Pracowała w teatrze, patroszyła kalmary w hiszpańskiej restauracji, była szatniarką, na włoskim uniwersytecie segregowała dokumenty, a teraz naprawia przez telefon komputery w fabrykach.

„Zimowla”, którą będzie można zakupić w trakcie spotkania, to historia o miasteczku w Dolinie Zmornickiej, które pełne jest tajemnic i niewyjaśnionych zagadek. Według Olgi Drendy to „Twin Peaks” gdzieś w okolicach Wadowic, a dla Pawła Nogasia to „niebywale wciągająca, znakomicie napisana, wielowątkowa opowieść”.

Spotkanie poprowadzi Paweł Cybulski, twórca portalu "Przy muzyce o książkach".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE