Reklama

Mocna literatura w MiPBP - "Sura"

Opublikowano:
Autor:

Mocna literatura w MiPBP - "Sura" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja 18 stycznia (czwartek) o godz.18.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie poświęcone książce "Sura" autorstwa reportażystów: Rafała Grzeni i Macieja Moskwy. To trudna lektura opisująca genezę i obraz wieloletniego koszmaru mieszkańców Syrii. Książka jest zapisem relacji z objętego wojną terenu, na którą składają się miniatury reportażowe i przejmujące obrazy- zdjęcia. Wbrew pozorom nie jest to książka o samej wojnie ale o emocjach trudnych do przekazania słowami. Służyć temu mają wyjątkowe zdjęcia.

Maciej Moskwa - gdańszczanin, absolwent Sopockich Szkół Fotografii. Współzałożyciel kolektywu dokumentalistów TESTIGO. Laureat Zdjęcia Roku BZ WBK Press Foto 2014, trzykrotny laureat nagrody Gdańsk Press Photo. Finalista Grand Press Photo 2013 , Manuel Rivera-Ortiz Foundation Grant oraz PhotoPhilantrophy 2014.Zwycięzca Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2015 za zdjęcie obrazującego skutki ataku Państwa Islamskiego (ISIS) na kurdyjskie miasto Kobane w północnej Syrii.

Rafał Grzenia - literaturoznawca, krytyk literacki, pisarz, członek kolektywu dziennikarskiego Dziennikarze Wędrowni. Od ponad dekady podróżuje po Bliskim Wschodzie. Na przełomie 2012 i 2013 roku czterokrotnie odwiedził wojenną Syrię, w 2014 wizytował tureckie pogranicze z Syrią. aktualnie pracuje nad kolejną książką o syryjskim pokoleniu rewolucyjnym.

Wejściówki jeszcze dostępne w Czytelni MiPBP w Kutnie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE