Reklama

Muzyczny Przybornik Jeremiego - koncert w ramach "Stacji Kutno"

Opublikowano:
Autor:

Muzyczny Przybornik Jeremiego - koncert w ramach "Stacji Kutno" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja 14. "Stacja Kutno" Ogólnopolski Festiwal Jeremiego Przybory - „Muzyczny przybornik Jeremiego”

Całkiem nieoczekiwanie spotkali się nieprzypadkowo. W pewne jesienne południe o 14-tej. Tak mogłaby się rozpocząć każda historia, ale tylko ta jedna jedyna zaczyna się właśnie tak. Oni z księżyca, on spoza układu.

ONI - Aneta i Konrad Salwińscy, jako Duo Milonga rozwijają swe skrzydła w muzyce klasycznej, współczesnej, a także w tangu argentyńskim, łącząc dwa z pozoru zupełnie odległe światy – delikatne brzmienie harfy z wyrazistym, a zarazem lirycznym dźwiękiem akordeonu. Zaskakują mnogością barw i odcieni współbrzmień oraz autorskimi aranżacjami. W ich poukładane muzyczne pomysły zakrada się...

ON – Karol Wolski – człowiek wielu talentów: aktor, komik, wokalista, autor tekstów. Liryczny i apetyczny, gdy trzeba też dramatyczny, artysta o tysiącu twarzy i głosów.

„Muzyczny Przybornik Jeremiego” to wspólna historia trojga wykonawców, odnaleziona na nowo w niebanalnych tekstach Jeremiego Przybory, dopełniona nowatorską instrumentacją muzyki Jerzego Wasowskiego i przyprószona szczyptą szaleństwa. Projekt przygotowany na Festiwal „Stacja Kutno” prezentuje zarówno najbardziej znane, jak i te mniej zapamiętane piosenki słynnych Starszych Panów w wersjach zbliżonych do oryginału, a niekiedy zupełnie odmienionych.

W wybuchowej mieszance poezji, żartu, liryzmu i tanga nie może zabraknąć „Jeżeli kochać”, „Inwokacji”, „Już kąpiesz się nie dla mnie” i… „Ballady z trupem”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE