Reklama

Reklama

„My dzieci"- wyjazd edukacyjno-integracyjny [ZDJĘCIA]

Opublikowano: sob, 4 wrz 2021 08:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych "Wyspa Skarbów" we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie oraz Placówką Opiekuńczo- Wychowawczą „Tęcza" w Kutnie zorganizowało trzy dniowy wyjazd w ramach programu „Rodzina od serca".

Reklama

W ramach Program współfinansowany jest ze środków Zarządu Województwa Łódzkiego w zakresie realizacji zadania publicznego „Działanie z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej w 2021 roku " w ramach konkursu ogłoszonego przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.

Celem wyjazdu była organizacja warsztatów oraz gier i zabaw podnoszących kompetencji społeczne i emocjonalne dzieci umieszczonych w pieczy zastępcze. Ponadto w trakcie pobytu w Bajkowej Zagrodzie, koło Radzymina podczas warsztatów terapeutycznych dzieci mogły rozwijać swoje zainteresowania i zdolności, odreagowywać stres i zdobyć nowe umiejętności panowania nad emocjami.

Oprócz realizacji zadań wynikających z programu dzieci czekało jeszcze moc dodatkowych atrakcji zorganizowanych przez właścicielkę Bajkowej Zagrody. Najwięcej emocji wzbudziły zajęcia relaksacyjne, integracyjne , tworzenie makram, mapy marzeń oraz plecenie bransoletek. Super zabawą było również spotkanie ze zwierzętami tj. kucami oraz psami, jak również pokaz sztuczek  karcianych młodego magika Pana Bartka.

Pobyt w Bajkowej Zagrodzie pozwolił dzieciom lepiej się poznać, otworzyć, zaprezentować swoje mocne strony.  Uwierzyć, że wiele mogą a ich marzenia są realne do spełnienia.

Głównymi celem programu „Rodzina od serca" jest  promocja i upowszechnianie rodzicielstwa zastępczego, poprzez kampanię informacyjną w wśród społeczności powiatu kutnowskiego, działania edukacyjne, integracyjne, organizacja aktywnych form spędzania czasu wolnego: pikników, warsztatów, gier i zabaw integracyjnych, itp.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)