Reklama

Reklama

Nagroda aktorska dla Patryka Kubiaka z Teatru „Oj”

Opublikowano: wt, 11 gru 2018 10:13
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Przegląd spektakli teatralnych „Czwarta ściana”, podczas którego zaprezentowali się również kutnowscy aktorzy, zakończył się sukcesem dla jednego z członków Grupy Teatralnej „Oj” - Patryka Kubiaka.

Reklama

W tegorocznej 25. już edycji, która odbyła się w miniony weekend, grupy teatralne z różnych zakątków Polski zaprezentowały łącznie 13 spektakli.

- Prezentowane zdjęcia pochodzą z niedzielnego programu, na który złożyły się warsztaty teatralne z Leszkiem Bzdylem i Przemkiem Wasilkowskim, prezentacja spektakli konkursowych, recital Karoliny Nolbrzak i Włodzimierza Matuszaka oraz wręczenie nagród - informuje organizator.

Przed jurorami zaprezentowały się: Studio Teatralne ,,Oj” z Kutna ("Trzy Siostry (ale nie te Czechowa, tylko Czarownice z Makbeta"), Grupa Teatralna ,,od jutra” ("Chmurny tryptyk z trupem w tle"), "Diwadło" ze Zduńskiej Woli w spektaklu pt. "W kontakcie", Michał Felczak z Turku w monodramie "Stopklatka", "Fundamentum" ze Zduńskiej Woli w spektaklu pt. "Słabi", "Etna" z Piaseczna ze spektaklem "Na początku zawsze jest chaos", "Ło/men" z Lubawy w przedstawieniu "Przystanek" oraz "Dieta", "Światło i cień" z Olsztyna „Face To Face" ze Zduńskiej Woli ze spektaklem „Tajemniczy klient", „Matysarek" ze Złotowa ze spektaklem „Dwanaście demonów Witkacego", „Tu" z Czarnkowa ze spektaklem „Szczurzysyn", „Paradoks" z Oleśnicy ze spektaklem „Impreza".

Czteroosobowe jury w składzie L. Bzdyl, W. Matuszak, K. Nolbrzak i Przemysław Wasilkowski rozdzieliło nagrody. Główną otrzymał Teatr „Światło i cień" z Olsztyna, pierwszą Michał Felczak z Turku, drugą teatr „Tu" z Czarnkowa, trzecią ŁO/MEN z Lubawy. Cztery nagrody aktorskie ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Turku trafiły do Justyny Rubajczyk ze Zduńskiej Woli, Wiktorii Kierzek ze Złotowa, Bartosza Wicher z Czarnkowa oraz do Patryka Kubiaka z Kutna za w role w dwóch spektaklach: "Trzy Siostry (ale nie te Czechowa, tylko Czarownice z Makbeta)" i "Chmurny Tryptyk z trupem w tle".

- Nagrody wręczali laureatom Jerzy Kurzawa Z-ca Burmistrza, Andrzej Wojtkowiak Starostwo Powiatowe, jurorzy i organizatorzy. Za pomoc w realizacji tego wydarzenia dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 1, Prezesowi Spółdzielni Mieszkaniowej "Tęcza", Spółdzielni Socjalnej „powrócisz tu". Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - czytamy na stronie MDK w Turku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)
  • 3 lata temu | ocena +1 / -1

    Ojciec

    Moje gratulacje