reklama

Noc Muzeów w Krośniewicach. Działo się

Opublikowano:
Autor:

Noc Muzeów w Krośniewicach. Działo się - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura i EdukacjaTegoroczna Noc Muzeów w Krośniewicach nawiązywała do kilku wydarzeń rocznicowych jak 40-lecie muzeum, 100.rocznica Odzyskania Niepodległości, 200. rocznica śmierci Marcello Bacciarellego oraz Dzień Matki. Jednak w szczególny sposób zwrócono uwagę na postać nadwornego malarza Stanisława Augusta Poniatowskiego, z którym patron muzeum, Jerzy Dunin-Borkowski był spokrewniony.

Dlatego na ten jeden wieczór 26 maja Muzeum przeniosło się do epoki stanisławowskiej. W pomieszczeniach muzeum można było natknąć się na dworzan z okresu XVIII wieku, zobaczyć pokazy tańców barokowych oraz zrobić sobie selfie z jedną z pięknych dwórek. Można było także popróbować trudnej sztuki pisania listów gęsim piórem czy zamienić się w ucznia mistrza Bacciarellego i stanąć przy sztaludze malarskiej.

Z okazji Dnia Matki najmłodsi mieli okazję namalować portret mamy lub piękne kwiaty przy pomocy sznurka i farby oraz wręczyć wspaniałe serduszka z papierowej wikliny wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Krośniewicach.

Oprócz tego na wszystkich odwiedzających czekały także konkursy sprawnościowe m.in.: biegi w workach, rzuty do puszek. Wszystkie atrakcje nagradzane były słodyczami. Odwiedzający tej nocy muzeum mogli obejrzeć dwa seanse filmowe: jeden „Muzeum Utracone” przygotowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a opowiadający o losach kolekcji Stanisława Augusta Poniatowskiego, drugi poświęcony patronowi muzeum – Jerzemu Dunin-Borkowskiemu.

Głównym punktem programu był pokaz tańców z XVIII wieku w wykonaniu Kutnowskiej Grupy Tańca Dawnego La Danse działającej przy Muzeum Regionalnym w Kutnie. Goście, którzy odwiedzili muzeum, zapoznali się z bardzo popularnymi w czasach nowożytnych kontredansami. Co bardziej odważni, mogli popróbować swoich sił wraz z tancerzami.

Pomocy przy organizacji Nocy Muzeów udzielili uczniowie szkoły Podstawowej Nr 1 w Krośniewicach i Zespołu Szkół nr 1 w Krośniewicach pod opieką nauczycieli Julity Szczepankiewicz i Katarzyny Miziołek, za którą bardzo dziękujemy - mówią organizatorzy.

Muzeum składa serdeczne podziękowania za pomoc finansową i rzeczową wszystkim sponsorom wydarzenia, którymi byli: Polfarmex S.A. Kutno, Rol-Głaz w Głaznowie, Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa Przyszłość w Krośniewicach, Bank Spółdzielczy w Krośniewicach, NZOZ Elmed w Krośniewicach oraz Piekarnia Krośniewice Jeziorscy Sp.J.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE