Reklama

Od Greenberga do Le Guin

Opublikowano:
Autor:

Od Greenberga do Le Guin - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Do kutnowskiej książnicy zawita Łukasz Buchalski - kutnianin, który zajmuje się tłumaczeniami książek.

Łukasz Buchalski – kutnianin, absolwent II LO im. Jana Kasprowicza. Ukończył filologię angielską i dziennikarstwo na Uniwersytecie Wrocławskim. Pracuje jako tłumacz i redaktor. Przekłada z języka angielskiego powieści, komiksy, literaturę faktu. Związany min. z wydawnictwem Książkowe klimaty, jest członkiem Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury.
Ma na swoim koncie tłumaczenia książek: Sztuka powieści. Wywiady z pisarkami z "The Paris Review", przeł. Adam Pluszka i Łukasz Buchalski, Wrocław 2016, Ece Temelkuran, Turcja: obłęd i melancholia, przeł. Łukasz Buchalski, Wrocław 2017, Miranda July, Pierwszy bandzior, Warszawa 2018 (premiera: 28.02.2018), Isabel Greenberg, Encyklopedia Wczesnej Ziemi (w druku).

Obecnie pracuje nad przekładem powieści graficznej autorstwa Mariko i Jillian Tamaki pt. This One Summer, która ukaże się nakładem wydawnictwa Kultura Gniewu. Mieszka w Kutnie z żoną Kamilą i dwoma kotami.

Podczas spotkania z kutnowskim tłumaczem będzie okazja porozmawiać również o roli tłumaczeń w historii świata jako ważnym kanale komunikacji między kulturami i nowymi ideami.

Zapraszamy na spotkanie 9 lutego o godz.18.00 w kutnowskiej bibliotece. Wejściówki do odbioru w Czytelni.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE